WOTTV E-DERGİ
DOLAR 32,8458 -0.02%
EURO 35,7029 0.03%
ALTIN 2.560,130,60
BITCOIN 21873590,65%
Altun, “Vatandaş Diplomat Projesi” Tanıtım Programında Konuştu

Altun, “Vatandaş Diplomat Projesi” Tanıtım Programında Konuştu

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Biz, Türkiye olarak bir yandan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderlik ettiği gayretlerle uluslararası sistem krizlerinin çözümüne katkı sunmaya gayret ederken öte yandan bu yeni nesil kamu diplomasisi projesiyle ülkemizin gücünü, birikimini, potansiyelini tarihini bütün birikimlerini tüm dünyaya duyurmak istiyoruz." dedi.

4 Haziran 2024 15:35
Altun, “Vatandaş Diplomat Projesi” Tanıtım Programında Konuştu
0

BEĞENDİM

Altun, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığında düzenlenen “Vatandaş Diplomat Projesi” tanıtım programına katıldı.

Altun’un konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde:

“Türkiye olarak bir yandan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderlik ettiği gayretlerle uluslararası sistem krizlerinin çözümüne katkı sunmaya çalışırken, öte yandan bu yeni nesil kamu diplomasisi projesiyle ülkemizin gücünü, birikimini, potansiyelini, tarihini, bütün birikimlerini tüm dünyaya duyurmak istiyoruz.

Vatandaş Diplomat Projesi kapsamında Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı olarak öncelikle her bir vatandaşımızı, bilhassa da yurt dışında yaşayan veya sıklıkla yurt dışına seyahat eden vatandaşlarımızı birer gönül elçisi olarak görüyoruz.

Ülkemizin uzun yıllardır maruz kaldığı kara propaganda ve dezenformasyon faaliyetlerinin temelinde bir sömürü arzusu, bir kolonyal istenç olduğunu biliyoruz ve devletimizin tüm imkan ve kabiliyetleriyle bu sömürü siyasetine karşı tam bağımsız, güçlü ve müreffeh bir Türkiye için mücadele verdiğini de biliyoruz.

Türkiye’nin bu tür sorun ve sınamalarda pozisyonu çok açıktır, çok nettir: yakın bölgesinden başlamak üzere tüm dünyada hakikati, barışı, istikrarı ve adaleti yaymak; böylelikle insanlığın sürdürülebilir bir geleceğe kavuşması için çalışmak.”

Cengiz Han Erdoğan

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.