E-DERGİ
DOLAR 28,9106 -0.07%
EURO 31,2385 -0.43%
ALTIN 1.874,54-0,51
BITCOIN 12563724,29%
06:35

İMSAK'A KALAN SÜRE

Bakan Koca’dan salgın açıklaması

Bakan Koca’dan salgın açıklaması

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son günlerde artış gösteren ishal ve kusma şikayetleri için, "Bir salgından söz edemeyiz. Salgın, ishal, kusma şikayetleri takip ediliyor." dedi. Bakan Koca, kuduz aşısı ve e-reçete hakkında da bilgi verdi.

1 Eylül 2023 12:54
Bakan Koca’dan salgın açıklaması
0

BEĞENDİM

Bakan Koca, son günlerdeki ishal ve kusma şikayetleri için, “Bir salgından söz edemeyiz. Salgın, ishal, kusma şikayetleri takip ediliyor” dedi. Kuduz aşısında da herhangi bir tedarik sorunu olmadığını belirtti. Koca, e-reçete ve merdiven altı estetik operasyonlar hakkında da açıklama yaptı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Mardin Valiliği önünde gündeme dair açıklama yaptı.

İshal durumu ile ilgili bölgesel, şebeke kaynaklı vakaların olduğunu dile getiren Bakan Koca, “Bir salgından söz edemeyiz. Salgın, ishal, kusma şikayetleri takip ediliyor.” dedi. Bakan Koca, halk sağlığı ekibinin analizlerine devam ettiğini de sözlerine ekledi.

Yabancı dil düzenlemesi

E-Reçete düzenlemesine ilişkin konuşan Koca, “TC vatandaşı olan hiçbir kimseye başka dilde reçete yazımı söz konusu değil. Reçetenin anlaşılır olması için yapılmış bir düzenlemedir.” dedi.

Türkiye’nin sağlık turizmi üssü olmaya doğru ilerlediğinden bahseden Bakan Koca, “Reçetenin anlaşılır olması için yapılan bir düzenleme. Yabancı olan hastanın kendi ülkesinde reçete anlaşılır olmasının sağlanması için yapılan bir durumdur. Hizmetimizi geniş tutmak açısından önem birileri bir yerlere çekmek istiyor.” dedi.

“En ufak yanlış affedilmeyecek”

Merdiven altı yerlerdeki estetik operasyonlarla ilgili konuşan Koca, “Özel sektör başta olmak üzere bu tarz uygulamaların tepesinde olacağız. En ufak yanlışın, hizmetin doğru yapılamadığının ortaya konmasında affetmeyeceğiz. Yer yer baskınların olacağını bilsinler. Bunu asla affetmiyoruz.” dedi.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.