WOTTV E-DERGİ
DOLAR 32,8459 -0.02%
EURO 35,7039 0.03%
ALTIN 2.565,330,81
BITCOIN 2200035-0,22%
Tekin, Mezuniyetteki Kıyafet Tartışmasına Açıklık Getirdi

Tekin, Mezuniyetteki Kıyafet Tartışmasına Açıklık Getirdi

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Kocaeli’de bir lisede yaşanan mezuniyet töreni kıyafeti tartışmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

14 Haziran 2024 11:22
Tekin, Mezuniyetteki Kıyafet Tartışmasına Açıklık Getirdi
0

BEĞENDİM

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Kocaeli’nde Alaettin Kurt Anadolu Lisesi’nin bahçesinde düzenlenen mezuniyet töreninde bazı kız öğrencilerin, “kıyafet yönetmeliğine uymayan kıyafetler giydikleri” iddia edilerek alana alınmadığı olayla ilgili açıklamalarda bulundu.

Mezuniyetteki gerginliği anlattı

Tekin konuya ilişkin, “Okul müdürümüz olay artık yönetilemez boyuta geldikten sonra söylediği şey, normal okulumuzun eğitim öğretim kısmıyla ilgili yönetmelik. Madde onunla ilgili bir madde. Benzer etkinlikleri bu çerçevede değerlendirmek doğru değil. Yaşanmasını arzu etmediğimiz bir olay. Biz zaten Bakanlık olarak bu konuda yanlışı olan kişilerle ilgili incelemeleri yapacağız. Beni üzen şey, detay araştırılmadan birileri toplum nezdinde öğretmen arkadaşlarımızı, idareci arkadaşlarımızı linç ediyorlar. Bunu yıl boyunca sergilenen emeğe saygısızlık olarak görüyorum. 100 binin üzerinde yöneticimiz var. Birinin yaptığı iş bütün bu güzellikleri bertaraf etti. Sizce bu doğru mu? İnşallah bu tür olayları tekrar yaşamayız.” ifadelerini kullandı.

Cengiz Han Erdoğan

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.