WOTTV E-DERGİ
DOLAR 33,1952 -0.11%
EURO 36,0226 -0.6%
ALTIN 2.548,96-1,98
BITCOIN 22150750,74%
Bakan Tunç’tan Sinan Ateş Davası Hakkında Açıklama

Bakan Tunç’tan Sinan Ateş Davası Hakkında Açıklama

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, silahlı saldırıda öldürülen Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş'in Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kabul edilmesi ve dava süreci hakkında açıklamalarda bulundu.

12 Haziran 2024 15:43
Bakan Tunç’tan Sinan Ateş Davası Hakkında Açıklama
0

BEĞENDİM

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Bakan Tunç, Meclis Genel Kurulu’na sevk edilecek sokak hayvanları düzenlemesiyle ilgili olarak şunları söyledi:

Çalışma Meclis’teki grubumuza gönderildi. Burada önemli olan orta yolu bulmak. Hayvanlarımızı korumamız lazım. Onların dilleri yok, dertlerini anlatamayabilirler. Onlar bizim can dostlarımız. Son yıllardaki düzenlemelerle hayvanlara karşı eziyet eden, onları öldürenlerle ilgili özellikle cezaların artırılmasıyla ilgili düzenlemeleri hayata geçirmiştik. Kedilere, köpeklere eziyet edenlerle ilgili yargının huzuruna gelen birçok dava oldu. Sanıklar hapis cezası aldı.

Hayvanların birbirlerine de zarar vermemeleri lazım. Başıboş köpeklerin insanlara zarar verdiği konuları da görüyoruz. Ölen vatandaşlarımız var, okula gidemeyen çocuklar var. Sabahları namaza gidemeyen yaşlılar, vatandaşlarımız var. Sokakların da korunaklı olması lazım. İnsan sağlığı da hayvan sağlığı da önemli. Orta yolu milletvekillerimizin bulacağına inanıyoruz. Belediyelere bu konuda görevler, yetkiler verilmesi lazım. Görevli kişilerin belirlenmesi lazım. Barınakların artırılması lazım. Barınaklar için maddi destekler gerekiyor. Milletvekillerimiz çalışmaları gerçekleştireceklerdir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ayşe Ateş’i Kabulü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın silahlı saldırıda öldürülen eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş’i kabulü ve soruşturma süreciyle ilgili soruya yanıt veren Tunç, “Ayşe Ateş göreşmesinde ben de bulundum. Sayın Cumhurbaşkanımız dikkatle dinledi. Hukuk devletinde hiçbir şeyin karanlıkta kalmayacağını söyledi. Bu konuda yargıya güvenilmesi gerektiğini ifade etti. 1 Temmuz’da duruşma başlıyor. 22 tutuklu var. Dava açıldı. Dosya kamuoyunun gündeminde zaten. Soruşturması devam eden kişiler bakımından da süreç devam ediyor.

(Ayşe Ateş’in tehdit edilmesi) Bu konuda şikayet varsa yargıya intikal ettirin dedik.” dedi.

Serdar Sertçelik’in İadesi

Bakan Tunç’a Macaristan’da yakalanan Ayhan Bora Kaplan soruşturmasının gizli tanığı Serdar Sertçelik’in iade sürecine ilişin bir soru da yöneltildi.

Bakan Tunç, “Dosyalarımız Macaristan makamlarına intikal etti. Orada 40 günlük geçici tutuklama kararı verilmişti. O dosyalarımızın tercümesi de yetkili makamlara ulaştı. Gerekli iade sürecini bekliyoruz.” diye konuştu.

Gündem haberleri için hemen tıklayın!

Cengiz Han Erdoğan

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.