WOTTV E-DERGİ
DOLAR 32,8477 -0.02%
EURO 35,6983 0.02%
ALTIN 2.563,610,74
BITCOIN 2183519-0,63%
Bayramda 16 Kasım 2024 İETT, metro, otobüs, tramvay ücretsiz mi, bedava mı?(15-16 Kasım)  Arefe günü ve Kurban Bayramı’nda toplu taşıma bedava mı, ücretsiz mi? Kurban Bayramında İstanbul, Ankara, İzmir’de ulaşım ücretsiz mi, bedava mı?
  • World of Türkiye
  • Gündem
  • Bayramda 16 Kasım 2024 İETT, metro, otobüs, tramvay ücretsiz mi, bedava mı?(15-16 Kasım) Arefe günü ve Kurban Bayramı’nda toplu taşıma bedava mı, ücretsiz mi? Kurban Bayramında İstanbul, Ankara, İzmir’de ulaşım ücretsiz mi, bedava mı?

Bayramda 16 Kasım 2024 İETT, metro, otobüs, tramvay ücretsiz mi, bedava mı?(15-16 Kasım) Arefe günü ve Kurban Bayramı’nda toplu taşıma bedava mı, ücretsiz mi? Kurban Bayramında İstanbul, Ankara, İzmir’de ulaşım ücretsiz mi, bedava mı?

Kurban Bayramı'nın yaklaşmasıyla birlikte vatandaşlar, toplu taşımanın ücretsiz olup olmadığını merak ediyor. İstanbul, Ankara ve İzmir illerinde otobüs, metro, tramvay ve diğer toplu taşıma araçlarının bayram süresince ücretsiz olup olmayacağı hakkında detaylar haberimizde.

14 Haziran 2024 15:45
Bayramda 16 Kasım 2024 İETT, metro, otobüs, tramvay ücretsiz mi, bedava mı?(15-16 Kasım)  Arefe günü ve Kurban Bayramı’nda toplu taşıma bedava mı, ücretsiz mi? Kurban Bayramında İstanbul, Ankara, İzmir’de ulaşım ücretsiz mi, bedava mı?
0

BEĞENDİM

Kurban Bayramı’nın yaklaşmasıyla birlikte vatandaşlar, toplu taşımanın ücretsiz olup olmadığını merak ediyor. İstanbul, Ankara ve İzmir’de otobüs, metro, tramvay ve diğer toplu taşıma araçlarının bayram süresince ücretsiz olup olmayacağına dair detaylar haberimizde.

İstanbul’da Toplu Taşıma Ücretsiz Mi?

İETT tarafından yapılan açıklamaya göre, İstanbul’da 16-17-18-19 Haziran tarihlerinde Kurban Bayramı boyunca toplu taşıma kişiselleştirilmiş İstanbulkart ile ücretsiz olacak. Ancak ada hatları, Beyoğlu-Taksim Nostaljik Tramvay’ı, Karaköy-Beyoğlu Tünel’i, Sabiha Gökçen Havalimanı ve İstanbul Havalimanı’na hizmet veren bagajlı taşımacılık yapan hatlar ile 139 Üsküdar-Şile ve 139A Üsküdar-Şile/Ağva VİP hatlarında ücretsiz uygulama geçerli olmayacak.

İzmir’de Toplu Taşıma Ücretsiz Mi?

İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ESHOT ve İZULAŞ bünyesinde hizmet veren otobüsler, metro ve tramvay seferleri, İZDENİZ gemileri, İZTAŞIT otobüsleri ile İZBAN, Kurban Bayramı süresince ücretsiz hizmet verecek. Ücretsiz seferler, 16 Haziran Pazar günü 00.00’dan, 19 Haziran Çarşamba günü 24.00’e kadar devam edecek.

Ankara’da Toplu Taşıma Ücretsiz Mi?

Ankara’da toplu taşımanın ücretsiz olmasına dair henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak, geçtiğimiz Ramazan Bayramı’nda olduğu gibi Kurban Bayramı’nda da toplu taşımanın ücretsiz hizmet vermesi bekleniyor.

Bayramda Toplu Taşıma Detayları

Kurban Bayramı dört gün sürecek ve seyahat edecek vatandaşlar için toplu taşıma önemli bir kolaylık sağlayacak. İstanbul, İzmir ve Ankara illerinde bayram süresince toplu taşımanın ücretsiz olup olmayacağı konusu gündemde. İstanbul ve İzmir’de kesinleşmiş ücretsiz toplu taşıma uygulaması, Ankara’da da benzer bir uygulamanın hayata geçmesi bekleniyor.

Bayramda seyahat edecekler için toplu taşıma detaylarını takip ederek, ücretsiz ulaşım hizmetlerinden faydalanabilirler. Gelişmeler oldukça güncellemeler haberimizde yer alacaktır.

Gündem haberlerini takip etmek için hemen tıklayın ve güncel haberlerden anında haberdar olun!

İlknur Şayir

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.