WOTTV E-DERGİ
DOLAR 32,8471 -0.02%
EURO 35,6984 0.02%
ALTIN 2.562,590,70
BITCOIN 21826070,12%
Cumhur İttifakı’nda Çatlak Mı Var? Devlet Bahçeli’den Net Mesaj

Cumhur İttifakı’nda Çatlak Mı Var? Devlet Bahçeli’den Net Mesaj

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bayram namazı sonrası Alparslan Türkeş'in kabrini ziyaret etti. Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Bahçeli, "Cumhur İttifakı yoluna devam edecektir, bizde çatlama olmaz. Biz ne kerpiciz, ne de toprağız. Biz kaya gibi Cumhur İttifakı'yız. Kayaların parçalanması gürültülü olur ve de sonuç vermez" dedi.

16 Haziran 2024 10:31
Cumhur İttifakı’nda Çatlak Mı Var? Devlet Bahçeli’den Net Mesaj
0

BEĞENDİM

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’e gerçekleştirdiği iade-i ziyaret sonrasında başlayan tartışmalarla ilgili, “Bizim iade-i ziyaretimizi hazmedemediler. Biz Cumhur İttifakı olarak aynı duruşumuzu, aynı dayanışmamızı devam ettireceğiz. Cumhur İttifakı bir Altılı Masa değildir” ifadelerini kullanmıştı.

“Her Gün Yalan, Fitne Üzerinden Görüş Beyan Ediyorlar”

Bayram namazı sonrasında Alparslan Türkeş’in kabrini ziyaret eden MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu sözleri üzerine şunları söyledi: “Türk siyasetinde kavga, kargaşa yaratmak isteyen unsurlar her gün yalan, fitne üzerinden görüş beyan ediyorlar. Bu da toplumun belli kesimlerini rahatsız ediyor. Türkiye Cumhuriyet Devleti ayaktadır, Cumhurbaşkanı hükümet sistemiyle yoluna devam etmektedir.

“Hayatı Zehirlemekten Bir Türlü Vazgeçmiyorlar”

Bahçeli, “Bütün seçimler geçmiştir. Şimdi 2028’e kadar süre içinde Cumhur İttifakı’nın önünde 4 önemli yıl bulunmaktadır. Bu artık yapısal reformların gerçekleşeceği, kurumsal yapının yerleşeceği, demokratik yaklaşımların daha da gelişeceği bir ortam olarak milletin huzurunda bulunurken, herhangi bir sebeple ‘Hükümet çatlayacak’ gibi milleti karamsarlığa iten, geçim darlığından bahsediyorlar, hayat pahalılığından bahsediyorlar fakat toplumda hayatı zehirlemekten bir türlü vazgeçmiyorlar.” dedi.

“Biz Kaya Gibi Bir Cumhur İttifakı’yız”

Bahçeli, Cumhur İttifakı’nın dayanıklılığına vurgu yaparak, “Cumhur İttifakı devam edecektir, bizde çatlama olmaz. Biz ne kerpiçiz, ne de toprağız. Biz kaya gibi Cumhur İttifakı’yız. Kayaların parçalanması gürültülü olur ve de sonuç vermez. O sebeple siyasiler kaynaşmada, anlaşmada, barışmada samimi olmalı ve milletin huzurunu bozacak her türlü davranıştan kendilerini arındırmaları gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

“MHP Üzerine Düşen Her Türlü Fedakarlığı Yapacaktır”

Bahçeli, MHP’nin Cumhur İttifakı’na olan desteğini vurgulayarak, “MHP bu anlayışla sayın Cumhurbaşkanımızın yanındadır. Uluslararası gelişmeleri yakinen takip etmektedir. Emperyalist güçlere karşı mücadelede büyük bir başarı elde etmenin çabası içindedir. Bayramın bugününden itibaren temennimiz barıştır, kaynaşmadır, dayanışmadır, paylaşmadır. Bütün bunları dikkate alarak MHP üzerine düşen her türlü sorumluluğu, her türlü fedakarlığı yaparak yoluna devam edecektir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.” dedi.

Bahçeli ayrıca, “MHP’yi anlamayanlar, kırık masalar üzerinde gelecek vadedenlerin masayı nasıl dağıttıklarını utanmadan hatırlamaları gerekirken şimdi yol gösterici duruma düşmüşlerdir. Allah onları ıslah etsin.” diyerek sözlerini tamamladı.

İlknur Şayir

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.