WOTTV E-DERGİ
DOLAR 32,8494 -0.01%
EURO 35,6991 0.03%
ALTIN 2.560,800,63
BITCOIN 2193161-0,63%
Cumhurbaşkanı Erdoğan Bayram Namazını Muğla’da Kıldı: Birlik ve Beraberlik Mesajı Verdi
  • World of Türkiye
  • Gündem
  • Cumhurbaşkanı Erdoğan Bayram Namazını Muğla’da Kıldı: Birlik ve Beraberlik Mesajı Verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan Bayram Namazını Muğla’da Kıldı: Birlik ve Beraberlik Mesajı Verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bayram namazını Muğla'nın Marmaris ilçesindeki konutunda bulunan camide kıldı. Namazın ardından partililer ve protokol üyeleriyle bayramlaşan Erdoğan, vatandaşlara birlik ve beraberlik mesajları verdi.

16 Haziran 2024 13:41
Cumhurbaşkanı Erdoğan Bayram Namazını Muğla’da Kıldı: Birlik ve Beraberlik Mesajı Verdi
0

BEĞENDİM

Bayram namazını Marmaris’teki konutunda bulunan camide kılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, namaz çıkışında partililer ve protokolle bayramlaştı. Erdoğan, namazın ardından vatandaşlara hitap ederek, birlik ve beraberlik vurgusunda bulundu. Ayasofya Camii’nin açılışını hatırlatan Erdoğan, “Haremi Şerif’in de açılışını bu millete nasip eylesin” dedi.

Birlik ve Beraberlik Vurgusu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kurban Bayramı’nın anlam ve önemine değinerek, Hazreti İbrahim Aleyhisselam ile Hazreti İsmail Aleyhisselam arasındaki münasebeti hatırlattı. Erdoğan, “Birbirimizi sevmeliyiz. Bir ve beraber olarak bu millet yoluna devam etmeli” ifadelerini kullandı.

Muğla Valisi İdris Akbıyık, AK Parti Muğla milletvekilleri ve Marmaris Belediye Başkanı Acar Ünlü’nün de katıldığı bayram namazında Erdoğan, bayramların dini ve sosyal bir vesile olduğunu belirterek, “Kurban Bayramı’nda bu yakınlığı yaşamalıyız, yaşatmalıyız. Yakınlarımızı ziyarette en ufak bir sıkıntı olmamalı. Dargınlar küskünler varsa bir olmalıyız, beraber olmalıyız” dedi.

Şehitler ve Vatanseverlik

Erdoğan, konuşmasında şehitleri de anarak, “Şehitlerimizin ruhlarına, onlar Peygamberimizin varisleridir, komşularıdır. Şühedanın bu ülkedeki yaptıklarıyla şu anda bu günlere geldik, ayaktayız” dedi. Erdoğan, tüm şehitlerin ve geçmişlerin ruhlarına Fatiha okunmasını istedi ve vatandaşların bayramını tebrik etti.

Cumhur İttifakı ve Birlik Mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, birlik ve beraberliğin önemini vurgulayarak, “Biz Müslümanız, Müslüman’a da bu yakışır. Ben bunu başaracağımıza inanıyorum” dedi. Erdoğan, Türkiye’nin geleceğine yönelik umut dolu mesajlar vererek, “Rabb’im yar ve yardımcımız olsun” dedi.

İlknur Şayir

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.