WOTTV E-DERGİ
DOLAR 33,1952 -0.11%
EURO 36,0226 -0.6%
ALTIN 2.548,96-1,98
BITCOIN 22199351,07%
Cumhurbaşkanı Erdoğan Deniz Harp Okulu’nda konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan Deniz Harp Okulu’nda konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Savunma Üniversitesi Deniz Harp Okulu Komutanlığı diploma törenine katıldı. Erdoğan, törende önemli açıklamalar yaptı.

31 Ağustos 2023 17:16
Cumhurbaşkanı Erdoğan Deniz Harp Okulu’nda konuştu
0

BEĞENDİM

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tuzla’daki Milli Savunma Üniversitesi Deniz Harp Okulu Komutanlığı diploma töreninde konuştu.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar:

Bu topraklardaki bin yıllık tarihimiz içinde cumhuriyetimizi sadece konserlere, görsel şölenlere boğmak doğru değildir. Bu önemli yıl dönümlerini milletimizin maziden atiye giden yolculuğunun kilometre taşlarından biri haline getirmeliyiz. Bir asrı tamamlarken geçmişin kapsamlı muhasebesini yapmamız gerekiyor. Milletimizi asırlardır ayakta tutan vasfı, karşılaştığı onca badirelere rağmen birliğine, beraberliğine, kardeşliğine sahip çıkmasıdır. Her konuda aynı düşünmesek de aynı yöne bakmayı başarabilmeliyiz.

Dün gece milletimizin takdirine sunduğumuz 100. yıl marşımız atılmış adımlardan biriydi.

454 Türk, 12 misafir öğrencimizi ayrı ayrı tebrik ediyorum. Mezunlarımızı yetiştiren tüm hocalarımızı ve komutanlarımızı kutluyorum. Kıymetli ailelerimize şükranlarımı sunuyorum. Misafir öğrencilerimize başarılar diliyorum. Deniz Harp Okulumuz bu sene 250. yıl dönümünü kutluyor. Deniz Harp Okulumuzun bu günlere gelmesinde emeği geçen herkesi yad ediyorum.

“Türkiye’nin darbelere tahammülü yoktur”

Deniz Harp Okulumuz bu sene 250. yıl dönümünü kutluyor. Deniz Harp Okulumuzun bu günlere gelmesinde emeği geçen herkesi yad ediyorum. Türkiye’nin ne 27 Mayıs ne 12 Eylül ne de 15 Temmuz benzeri vakalara tahammülü yoktur. Vatana hizmet görevini en iyi şekilde yaparak olur. Devlet kurumlarının artık başarılarıyla gündeme geldiğini görüyoruz. 15 Temmuz sonrası hayata geçirdiğimiz reformlar burada da meyvesini verdi. Ordumuz vatanımızın güvenliğini sağlayarak, yargımız bağımsız ve tarafsız adalet dağıtarak devletimiz 85 milyonun tamamına hizmet ediyor. Ordumuz ile halkımızın arasını açmak isteyenler başarısız olmuştur.

Türkiye’nin dünyadaki rolü

Rus- Ukrayna çatışmalarıyla tüm dünyanın gözü Karadeniz’e çevrildi. Bir asır önce büyük güçlerin rekabet alanı olan bölgemiz bugün de aynı mücadeleyi veriyor. Kıbrıs Türkü kardeşlerimizin Akdeniz’deki hukukunu sonuna kadar savunacağız. Kaosun ve belirsizliğin arttığı bir denklemde, Türkiye, askeri, diplomatik, ekonomik ve siyasi hamleleriyle kendinden söz ettirmektedir.

“Türk milletine yakışan ne ise onu yapacağız”

Kendi savaş gemisini inşa ve idame eden 10 ülkeden biriyiz. Nisan ayında hizmete aldığımız TGC Anadolu’yla savunma alanında yeni bir lige yükseldik. Suriye’nin kuzeyine düzenlediğimiz askeri harekatlarla terör devleti heveslerini kursaklarda bıraktık. Bağımsızlığımıza leke sürdürmeyeceğiz. Demokrasimize vesayetin gölgesini düşürmeyeceğiz. Vatanımıza, bayrağımıza ezanımıza gerektiğinde canımız pahasına sahip çıkacağız. Ne baskılar karşısında uysal bir koyun olacağız ne gereksiz maceralara atılacağız. Türkiye’ye ve necip Türk milletine yakışan ne ise onu yapacağız.

 

World of Türkiye

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.