WOTTV E-DERGİ
DOLAR 32,8471 -0.02%
EURO 35,6984 0.02%
ALTIN 2.562,590,70
BITCOIN 21826070,12%
Devlet Bahçeli: “Cumhur İttifakı Kaya Gibidir, Çatlama Olmaz”

Devlet Bahçeli: “Cumhur İttifakı Kaya Gibidir, Çatlama Olmaz”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bayram namazı sonrası Alparslan Türkeş'in kabrini ziyaret etti. Ziyaret sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Bahçeli, Cumhur İttifakı'nın kararlılıkla yoluna devam edeceğini vurguladı ve ittifakın sağlam bir yapıda olduğunu belirtti.

16 Haziran 2024 13:41
Devlet Bahçeli: “Cumhur İttifakı Kaya Gibidir, Çatlama Olmaz”
0

BEĞENDİM

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’e gerçekleştirdiği iade-i ziyaretin ardından yaptığı açıklamada, “Biz Cumhur İttifakı olarak aynı duruşumuzu, aynı dayanışmamızı devam ettireceğiz. Cumhur İttifakı bir Altılı Masa değildir” ifadelerini kullanmıştı. Bu açıklamalar, siyasi arenada tartışmalara yol açmıştı.

Bahçeli’den Net Mesaj: “Çatlama Olmaz”

Basın mensuplarının Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu sözleriyle ilgili sorularını yanıtlayan Bahçeli, Türk siyasetinde kavga ve kargaşa yaratmak isteyen unsurların fitne üzerinden görüş beyan ettiğini belirtti. Bahçeli, “Türkiye Cumhuriyet Devleti ayaktadır, Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle yoluna devam etmektedir” dedi.

Bahçeli, Cumhur İttifakı’nın sağlam bir yapıda olduğunu vurgulayarak, “Cumhur İttifakı yoluna devam edecektir, bizde çatlama olmaz. Biz ne kerpiciz, ne de toprağız. Biz kaya gibi Cumhur İttifakı’yız. Kayaların parçalanması gürültülü olur ve de sonuç vermez” ifadelerini kullandı.

Yapısal Reformlar ve Gelecek Planları

Bahçeli, Cumhur İttifakı’nın önünde 4 önemli yıl bulunduğunu ve bu dönemin yapısal reformların gerçekleşeceği, kurumsal yapının yerleşeceği ve demokratik yaklaşımların daha da gelişeceği bir dönem olacağını belirtti. Seçimlerin geride kaldığını ve artık geleceğe odaklanmak gerektiğini vurgulayan Bahçeli, “Hükümet çatlayacak” söylemlerinin milleti karamsarlığa ittiğini ifade etti.

MHP’nin Destek ve Fedakarlığı

Bahçeli, MHP’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanında olduğunu ve uluslararası gelişmeleri yakından takip ettiklerini söyledi. Emperyalist güçlere karşı mücadelede büyük bir başarı elde etme çabası içinde olduklarını belirten Bahçeli, “MHP bu anlayışla sayın Cumhurbaşkanımızın yanındadır. Bayramın bugününden itibaren temennimiz barıştır, kaynaşmadır, dayanışmadır, paylaşmadır” dedi.

Bahçeli, MHP’nin üzerine düşen her türlü sorumluluğu ve fedakarlığı yaparak yoluna devam edeceğini vurguladı. Ayrıca, MHP’yi anlamayanların, kırık masalar üzerinde gelecek vadedenlerin masayı nasıl dağıttıklarını utanmadan hatırlamaları gerektiğini söyledi.

İlknur Şayir

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.