WOTTV E-DERGİ
DOLAR 32,8400 -0.04%
EURO 35,6658 -0.07%
ALTIN 2.558,710,55
BITCOIN 2173036-0,59%
Emekli Maaşları Bugün Bayramdan Önce Ödenecek mi? Memur ve Emekli Maaşları Bugün Bayram Öncesi Hesaplara Yatacak mı?
  • World of Türkiye
  • Ekonomi
  • Emekli Maaşları Bugün Bayramdan Önce Ödenecek mi? Memur ve Emekli Maaşları Bugün Bayram Öncesi Hesaplara Yatacak mı?

Emekli Maaşları Bugün Bayramdan Önce Ödenecek mi? Memur ve Emekli Maaşları Bugün Bayram Öncesi Hesaplara Yatacak mı?

Emekli maaşları bugün hesaplara yatacak mı? Memur maaşları bugün hesaplara yatacak mı vatandaşlar tarafından merak ediliyor ve araştırılıyor. İşte detaylar...

14 Haziran 2024 08:47
Emekli Maaşları Bugün Bayramdan Önce Ödenecek mi? Memur ve Emekli Maaşları Bugün Bayram Öncesi Hesaplara Yatacak mı?
0

BEĞENDİM

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala, memur ve emeklilerin gözleri Haziran ayı maaş ödemelerine çevrildi. Memurlar her ayın 15’inde, SSK ve Bağ-Kur emeklileri ise her ayın 17 ve 28’inde ödemelerini alıyor. Kurban Bayramı’nın 16-19 Haziran tarihlerine denk geliyor olması, maaş ödemelerinin bayramdan önce yapılıp yapılmayacağı konusunda merak uyandırıyor. Peki, Haziran ayı maaşları bayramdan önce hesaplara yatacak mı?

Memur ve Emekli Haziran Ayı Maaş Ödemeleri Erken Yatacak mı?

Konuya ilişkin henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Memur maaşlarının 14 Haziran Cuma günü hesaplara aktarılması beklenirken, SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaş ödemelerinin bayram öncesinde hesaplara yatırılması beklenmiyor.

Resmi Tatil Günlerinde Maaş Ödemesi Yapılabiliyor

SGK tarafından 1 Ocak 2022 tarihi itibariyle uygulamaya konulan düzenleme ile Cumartesi-Pazar veya resmi tatil günlerine denk gelen maaş ödemeleri, herhangi bir değişiklik yapılmaksızın o gün içerisinde banka hesaplarına yansıtılıyor. Bu düzenleme sayesinde maaş ödemeleri, tatil günlerinde de aksamadan yapılabiliyor.

Geçtiğimiz Yıl Maaş Ödemeleri Nasıl Yapıldı?

Ramazan Bayramı geçtiğimiz yıl 21-23 Nisan tarihlerinde idrak edilmişti. SSK emeklilerine geçtiğimiz yıl ödemeler 14-16 Nisan tarihlerinde, Bağ-Kur emeklilerine ise maaş ödemeleri 17-18 Nisan’da yatırılmıştı. Bu yıl da benzer bir uygulamanın yapılıp yapılmayacağı merakla bekleniyor.

Memur ve emeklilerin Haziran ayı maaş ödemeleri ile ilgili resmi açıklama yapıldığında haber güncellenecektir. Memurlar ve emekliler, maaşlarının bayram öncesinde hesaplarına yatıp yatmayacağı konusunda yetkililerin yapacağı açıklamaları takip etmeye devam ediyor.

Gündem haberlerini takip etmek için hemen tıklayın ve güncel haberlerden anında haberdar olun!

İlknur Şayir

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.