E-DERGİ
DOLAR 28,9208 0.08%
EURO 31,4850 -0.1%
ALTIN 1.924,021,84
BITCOIN 11457732,11%
02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Kandil ve Asos’a hava operasyonu!

Kandil ve Asos’a hava operasyonu!

Kandil ve Asos dağları bombalandı... MSB, Irak'ın kuzeyindeki teröristlerin sözde üslerine gece yarısı hava harekatı düzenlendiğini açıkladı. Çok sayıda terörist etkisiz hale geldi.

1 Eylül 2023 14:30
Kandil ve Asos’a hava operasyonu!
0

BEĞENDİM

Kandil ve Asos dağları bombalandı… MSB, Irak’ın kuzeyindeki teröristlerin sözde üslerine gece yarısı hava harekatı düzenlendiğini açıkladı. Çok sayıda terörist etkisiz hale geldi.

Milli Savunma Bakanlığı, Irak’ın kuzeyindeki Kandil ve Asos’a saat 00.30’da hava harekatı düzenlendiğini açıkladı.

Çok sayıda terörist etkisiz!

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, PKK/KCK-PYD/YPG ve diğer terörist unsurları etkisiz hale getirerek Irak’ın kuzeyinden halkımıza ve güvenlik güçlerimize yönelik terör saldırılarını bertaraf etmek, hudut güvenliğini sağlamak ve terörü kaynağında yok etmek maksadıyla Birleşmiş Milletler Antlaşması’nın 51’inci maddesinden doğan meşru müdafaa haklar doğrultusunda, Irak’ın kuzeyindeki Kandil ve Asos’ta bulunan ve teröristler tarafından sözde üs olarak kullanılan bölgelere saat 00.30’da hava harekatı icra edildiği duyuruldu.

Açıklamada, harekat ile teröristler tarafından kullanılan 16 mağara ağzı, 4 sığınak, 2 malzeme deposu imha edilerek çok sayıda terörist etkisiz hâle getirildiği ifade edildi.

Sivil halkın güvenliği gözetildi

Yapılan açıklamada, harekat öncesinde hedeflerin özenle seçildiği, harekatın planlama ve icrasında sivil halkın can ve mal güvenliği ile tarihi, dini, kültürel varlıklar ve çevrenin korunmasına azami dikkat ve hassasiyet gösterildiği vurgulandı.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.