WOTTV E-DERGİ
DOLAR 33,0516 0.01%
EURO 36,0321 0.17%
ALTIN 2.561,430,43
BITCOIN 22474741,30%
MasterChef Türkiye’de Duygusal Anlar: Sena’nın Hayat Hikayesi Herkesi Gözyaşlarına Boğdu
  • World of Türkiye
  • Magazin
  • MasterChef Türkiye’de Duygusal Anlar: Sena’nın Hayat Hikayesi Herkesi Gözyaşlarına Boğdu

MasterChef Türkiye’de Duygusal Anlar: Sena’nın Hayat Hikayesi Herkesi Gözyaşlarına Boğdu

MasterChef Türkiye'de yarışmacı seçmeleri devam ederken, Sena'nın hayat hikayesi programa damgasını vurdu. 9 yaşında annesini kaybeden ve yaşadığı zorluklara rağmen hayallerinin peşinden koşan Sena, jüri üyeleri ve izleyicileri derinden etkiledi.

20 Haziran 2024 06:45
MasterChef Türkiye’de Duygusal Anlar: Sena’nın Hayat Hikayesi Herkesi Gözyaşlarına Boğdu
0

BEĞENDİM

MasterChef Türkiye’nin elemelerinde yarışmacılar arasında yer alan Sena, hayat hikayesiyle jüri üyeleri ve izleyicileri duygulandırdı. 9 yaşında annesini kaybeden Sena, yaşadığı zorlukları ve hayat mücadelesini anlatarak herkesi derinden etkiledi. İşte Sena’nın içtenlikle paylaştığı yaşam öyküsü ve yarışmada yaşadığı talihsizlikler…

Yarışma Esnasında Yaşanan Talihsizlikler

Danilo Zanna, Somer Sivrioğlu ve Mehmet Yalçınkaya’nın jüri üyeliğini yaptığı MasterChef Türkiye’de yarışmacı seçmeleri tüm heyecanıyla devam ediyor. Yarışmacılardan Sena, narenciye soslu somon hazırlamak istedi. Ancak, yarışma esnasında sosunu tabağa eklerken çift tadım yaparak ve diğer sosunu içeride unutarak aksilikler yaşadı. Süre içinde yeniden tabak hazırlamak zorunda kalan Sena, eksik bir sunum yaptı.

Sena’nın Duygusal Hikayesi

Tadımın ardından hayat hikayesini paylaşan Sena, “Beraber uyuyorduk, öldüğünde. Annemi ben ölü buldum. Kimse yoktu yanımda; ablam, babam şehir dışındaydılar. Sabah kahvaltı hazırlamak için uyanmıştım, haşlanmış yumurtayı çok severdi annem. Kalktığımda yüzü kapalıydı. Daha sonra yüzünü açtığımda öldüğünü fark ettim. 9 yaşında bir çocuksunuz ve annenizin öldüğünü biliyorsunuz ama ‘öldü’ diyemiyorsunuz. Bu benim için çok travmatik bir süreçti. Çok zor atlattım, iyi ki ablam yanımdaydı. Babam da annemle beraber öldü. Bu hayatta kolay gelmedik, tırnaklarımızla kazıya kazıya geldik. Ellerim nasır tuttu tahta kaşık kullanmaktan. En çok da annemin benimle gurur duymasını istiyorum. Ve onu başaracağım, şefim.” ifadelerini kullandı.

Zor Zamanlar ve Mücadele

Somer Şef’in, “Babam öldü derken ruhsal olarak mı diyorsun?” sorusu üzerine Sena, “Evet ruhsal olarak öldü, şefim. Evlendi çünkü. Üvey annem vardı ve biz evden ayrılmak zorunda kaldık. Çok ağır sıkıntılar yaşadık. Hiçbir şey hayal ettiğimiz gibi olmadı bu hayatta. Ama ben hep hayal ettiğimiz gibi çiziyorum bu hayatı.” dedi.

Sena’nın anlattıkları, jüri üyeleri ve izleyiciler üzerinde büyük bir etki bıraktı. Yaşadığı zorluklara rağmen güçlü duruşu ve azmi, MasterChef Türkiye’nin unutulmaz anlarından biri olarak hafızalara kazındı.

İlknur Şayir

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.