WOTTV E-DERGİ
DOLAR 33,2540 0%
EURO 36,0253 0.14%
ALTIN 2.542,05-0,33
BITCOIN 22510201,48%
Ümit Özdağ, İYİ Parti’ye iş birliği teklif etti

Ümit Özdağ, İYİ Parti’ye iş birliği teklif etti

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, CHP'nin ittifak talebini olumsuz karşılayan İYİ Parti'ye iş birliği çağrısı yaptı.

6 Aralık 2023 09:17
Ümit Özdağ, İYİ Parti’ye iş birliği teklif etti
0

BEĞENDİM

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, İYİ Parti’nin CHP’nin yerel seçimde iş birliği teklifini reddetmesi üzerine sosyal medya hesabından ikinci kez çağrı yaptı. Özdağ, “Eğer İYİ Parti Zafer Partisi ile seçim işbirliği oluşturmaz ise CHP’den ayrılma adımı Cumhur İttifakı’na açık destek ile sonuçlanacaktır” dedi.

Özdağ, sosyal medya hesabı X’ten yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

“İYİ Parti’nin almış olduğu CHP ile ittifak yapmama kararı geç kalmış, doğru bir karardır.

Ancak İYİ Parti’nin CHP ile yolları ayırma adımını attığı bu günlerde Cumhur İttifakı en güçlü dönemini yaşamaktadır. Eğer İYİ Parti Zafer Partisi ile seçim işbirliği oluşturmaz ise CHP’den ayrılma adımı Cumhur ittifakına açık destek ile sonuçlanacaktır.

Zafer Partisi’nin İYİ Partiye önerdiği seçim işbirliği Cumhur ittifakının seçim başarısının önündeki tek gerçek engel olacaktır.

“GERÇEK BİR ÜÇÜNCÜ SEÇENEK”

Zafer Partisi-İYİ Parti seçim işbirliği CHP-AKP ekseninde bölünmüş siyasette gerçek bir üçüncü seçenek ortaya koyacaktır.

AKP ve CHP çevresinde şekillenmiş ittifaklara oy vermek zorunda kalan kitleler için Zafer-İYİ Parti ittifakı yeni bir çekim merkezi olacaktır.

Zafer Partisi anketlerde % 6.5, İYİ Parti %7.5 görünmektedir. Seçim işbirliği yapılması durumunda bu oranın % 20’yi rahatlıkla bulacağı görülmektedir.

Mevcut şartlar altında yapılması gereken geçmişte ve bugün farklı anlayışları ve karşılıklı itirazları erteleyerek, seçmen için yeni bir seçenek ortaya koymaktır.”

 

World of Türkiye

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.