WOTTV E-DERGİ
DOLAR 33,1952 -0.11%
EURO 36,0226 -0.6%
ALTIN 2.548,96-1,98
BITCOIN 22199351,07%
Üsküdar’da “Satılık Belediye” Tartışması

Üsküdar’da “Satılık Belediye” Tartışması

İstanbul Üsküdar Belediyesi'ne ait çok sayıda taşınmaz satışa çıkarıldı. İnternet üzerinden yapılan bu satışa, Üsküdar eski Belediye Başkanı Hilmi Türkmen tepki gösterdi. Türkmen, sosyal medya hesabından "Sahibinden satılık belediye" başlığıyla paylaşım yaptı.

5 Temmuz 2024 11:27
Üsküdar’da “Satılık Belediye” Tartışması
0

BEĞENDİM

Belediyeye ait taşınmazlar internetten satışa çıkarıldı. İlk tepki eski Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’den geldi.

“Sahibinden Satılık Belediye”

İstanbul Üsküdar Belediyesi’nde yeni yönetimle eski yönetim arasındaki tartışma sosyal medyaya da yansıdı. Üsküdar Belediyesi birçok gayrimenkulü emlak siteleri üzerinden satışa çıkardı. Bu satışlara eski yönetimden tepki geldi. Üsküdar eski Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, “Sahibinden satılık belediye” başlığıyla paylaşım yaptı. Türkmen, bu konutların kendi yönetimleri sırasında belediyeye gelir sağlamak amacıyla yapıldığını söyledi. Eski belediye başkanı Türkmen, yaptığı paylaşımda bu taşınmazların satışında neden acele edildiğine dikkat çekti.

“Yeni Satış Yok”

Üsküdar Belediyesi’nden bir açıklama geldi, o iddialar yalanlandı. Yapılan yazılı açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Konut projeleri, ‘satışı yapılmak üzere’ AK Partili eski Belediye Başkanı Hilmi Türkmen döneminde yapılmış ve satıştan gelecek gelir de 2024 bütçesine eklenmiştir. 2023 yılında ve 1 Ocak-31 Mart 2024 tarihleri arasında da belediye tarafından taşınmaz satışları yapılmıştır. Yeni bir satış planı varmış gibi yapılan paylaşımlar gerçeği yansıtmamaktadır.”

Siyaset gündeminden haberdar olmak için hemen tıklayın!

Cengiz Han Erdoğan

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.