WOTTV E-DERGİ
DOLAR 32,5038 0.08%
EURO 34,7826 -0.12%
ALTIN 2.496,260,50
BITCOIN 21205662,20%
Cumhurbaşkanı Erdoğan TEKNOFEST’te konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan TEKNOFEST’te konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Etimesgut Havaalanı'nda düzenlenen dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST etkinliğinde önemli açıklamalarda bulundu.

1 Eylül 2023 17:29
Cumhurbaşkanı Erdoğan TEKNOFEST’te konuştu
0

BEĞENDİM

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara’da düzenlenen dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST etkinliğinde konuştu.

Erdoğan’ın açıklamaları şu şekilde:

“TEKNOFEST benim evladım gibidir”

TEKNOFEST Ankara’nın katılımcı ve ziyaretçilerine şükranlarımı sunuyorum. TEKNOFEST 3 şehrimizde yapılıyor. Eylül sonunda yapılacak İzmir TEKNOFEST’te bu yılki teknoloji şöleni tamamlanacak. Her geçen yıl katılımcı ve ziyaretçi sayısının katlanarak arttığı TEKNOFEST’e gösterilen ilgi bizi sevindiriyor. TEKNOFEST benim adeta evladım gibidir.

6 yıl önce 2017 yılında bir kucağıma torunum Aybüke’yi diğer kucağıma o günlerdeki fikri oluşum içindeki TEKNOFEST’i alma bahtiyarlığı yaşadım. Hem torunumun hem de milli teknoloji hamlesinin sembolü haline gelen festivalin gelişmesine bizzat şahitlik ettim.

“Bu tablo Türkiye Yüzyılı tablosudur”

Ülkemiz ve milletimiz için önemli bir milat olan 2023 TEKNOFEST’e bir milyon gencimizin başvurduğunu öğrendim. İşte bu tablo Türkiye Yüzyılı tablosudur. Milli mücadeleyi zafere ulaştıran 30 Ağustos’ta milletimizle paylaştığımız 100. yıl marşında ne diyor; Özgürlük tutkusu damarlarımda, çelikten her nefer semalarımda, sarmaşık dal gibi sarılmışız biz bize, tek yürek bu millet en zor anında, düşmanlar bir olsa yağsa gökten, denizler köpürse taşsa dağlardan, kimseye eğmedik boynumuzu eğmeyiz, kahraman yarattı Türk’ü yaratan, yüzyıllarca kutlanacak Cumhuriyetimiz…

“Uzaya füze gönderen bir gençlik var”

Bir zamanlar insanımıza işçisin sen işçi kal denildiği dönemler yaşandı. Ama şimdi sıkıysa söyle. Şimdi uzaya füzeler gönderen bir gençlik var. Artık İHA’larımız var, SİHA’larımız, AKINCI’larımız, KAAN’ımız var. Emperyalistlerin çıkarları uğruna, gençlerimizin geçmişleriyle bağlarının kopartıldığı dönemler geride kaldı. Artık TEKNOFEST kuşağı var. Artık çalışkan gençlerimiz var. Artık çok oyun bozduk, çok tuzak atlattık ama önümüzde hala dikkat etmemiz gereken tehditler bulunuyor. Kökleri tarihin derinliklerine kadar uzanan medeniyet değerlerimizi iyi öğrenmeli ve harekete geçirmeliyiz.

Bu milletin damarlarında dolaşan özgürlük tutkununu anlamak isteyen gelsin burada sizlere baksın. Torunlarıma cümle evlatlarıma, buradaki TEKNOFEST katılımcılarına baktığımda Türkiye’nin geleceğini görüyorum.

World of Türkiye

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.