WOTTV E-DERGİ
DOLAR 32,5038 0.08%
EURO 34,7826 -0.12%
ALTIN 2.496,260,50
BITCOIN 21095571,66%
Erdoğan, başörtüsüne saldıranlara tepki gösterdi

Erdoğan, başörtüsüne saldıranlara tepki gösterdi

Son dönemlerde başörtülü kişilere yapılan saldırılara Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan sert tepki geldi. Kabine toplantısı sonrasında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Akıllanmadınız, akıllanmıyorsunuz" dedi.

6 Eylül 2023 09:29
Erdoğan, başörtüsüne saldıranlara tepki gösterdi
0

BEĞENDİM

Son dönemlerde başörtülü kişilere yapılan saldırılara Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan sert tepki geldi. Kabine toplantısı sonrasında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Akıllanmadınız, akıllanmıyorsunuz” dedi.

Son dönemlerde İETT otobüsü ve Marmaray’da görüldüğü üzere, başörtülü vatandaşlara yapılan çirkin saldırılar ülkede gündeme geldi.

Kabine toplantısı sonrasında gündeme dair birçok konu hakkında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu çirkin saldırılara konuşmasında yer verdi.

“Kim olduğunuzu, neyi amaçladığınızı biliyoruz”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında şunlara yer verdi:

“İşine geldiği zaman başörtülüyü yanına al bir de partinin rozetini tak. Ama öbür taraf da hakaret. Kim olduğunuzu biliyoruz, niçin böyle yaptığınızı, neyi amaçladığınızı biliyoruz. Biz hala aynı şeyi söylüyoruz, aynı yerde duruyoruz: Başaramayacaksınız! Bu millet sizin sapkın zihniyetinize eyvallah etmeyecek. Ama milletin size attığı bu şamardan hala ders almadınız, akıllanmadınız akıllanmıyorsunuz! Otobüslerde, metrolarda, mağazalarda, yolda insanlarımızı taciz etme noktasına varan küstahlıklarla daha çok karşılaşmaya başladık.

Hiç kimse kusura bakmasın. Bu ülkeyi bir avuç azınlığın malı, bu milleti de aynı azınlığın kölesi olarak gören müstekbirlerin devri çoktan kapanmıştır.”

World of Türkiye

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.