WOTTV E-DERGİ
DOLAR 32,5038 0.08%
EURO 34,7826 -0.12%
ALTIN 2.496,260,50
BITCOIN 21205662,20%
Erkin Koray’ın mezarını karıştırdılar

Erkin Koray’ın mezarını karıştırdılar

Erkin Koray, Kanada'da hayatını kaybetmiş, vasiyeti üzerine orada defnedilmişti. Sevenleri mezarı başına gitti ancak yanlış kabrin ziyaret edildiği ortaya çıktı.

17 Ağustos 2023 10:29
Erkin Koray’ın mezarını karıştırdılar
0

BEĞENDİM

Erkin Koray’ın mezarını karıştırdılar… Ünlü sanatçının kızı Damla Koray sevenlerini, “Sizin dualar kime gitti bilmiyorum” diyerek uyardı, doğru mezarın yerini tarif etti.

Anadolu rock müziğinin efsanevi ismi Erkin Koray, uzun süredir yaşadığı Kanada’nın Toronto şehrinde 82 yaşında hayata veda etmişti. Geçtiğimiz hafta akciğeriyle ilgili rahatsızlık yaşayarak hastanede hayatını kaybeden Koray, kızının yaşadığı Kanada’da defnedildi.

Erkin Koray'ın mezarını karıştırdılar

Kanada’daki Westminster Mezarlığı’na defnedilen Erkin Koray’ın mezarı diyerek bu kare paylaşılmaya başlandı ancak gerçek başka çıktı.

Koray’ın, kalabalığın başında durduğu mezara değil, kırmızı ok işaretiyle gösterilen kısma defnedildiği ortaya çıktı. Koray’ın kızı Damla Koray Çamlıca, yapılan yanlışlığı sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı bir paylaşımla düzeltti.

Kızı Damla uyardı

Damla Koray, babasının sevenlerini şu ifadelerle uyardı:

“Arkadaşlar tezcanlısınız, sevdiğiniz insana dualarını eksik etmiyorsunuz, hemen de koşmuşsunuz, çok teşekkür ederim. Günlerdir bir şey demeyeyim diyorum fakat baktım ki kitle büyüyor.

Erkin Koray'ın mezarını karıştırdılar

Erkin Koray’ın mezarını karıştırdılar

“Üzeri çiçekli olan mezar babamın değil”

Neyse, diyeceğim o ki bu fotoğrafta üzeri çiçekli olan mezar babamın değil. Onunki sağdaki, arkanızı dönmüş olduğunuz. Yani sizin dualar kime gitti bilmiyorum. Neyse… Arada gidip dertleşmek isteyen olursa bilginiz olsun.

Yine de düşünüp zahmet edip giden herkese şükranlarımı iletirim. Çok kıymetlisiniz.”

World of Türkiye

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.