WOTTV E-DERGİ
DOLAR 32,5038 0.08%
EURO 34,7826 -0.12%
ALTIN 2.496,260,50
BITCOIN 21099421,21%
Kocatepe Camii’ndeki çekime gözaltı

Kocatepe Camii’ndeki çekime gözaltı

Kocatepe Camii’nde çektikleri fotoğraflar sebebiyle haklarında soruşturma başlatılan Ezgi Cebeci ve Bilal Kısa’nın gözaltına alındı.

15 Ağustos 2023 17:53
Kocatepe Camii’ndeki çekime gözaltı
0

BEĞENDİM

Ezgi Cebeci ve Bilal Kısa, Kocatepe Camii’ndeki çekimleri ile gündeme gelmişti. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, iki şahsın gözaltına alındığını duyurdu.

Başsavcılık tarafından yapılan açıklama şu şekilde;

“Yazılı, görsel ve sosyal medyadaki yayınlar sebebiyle yapılan açık kaynak araştırmalarında;

Bilal Kısa isimli yönetmenin bir bayan şahısla Ankara Kocatepe Camiinde çektiği ve sosyal medyada yayınladığı fotoğraflar sebebiyle TCK’nın 216/3 maddesinde düzenlenen halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılama suçundan resen soruşturmaya başlanıldığı;

Bu kapsamda kolluk birimleri tarafından yapılan araştırmada fotoğrafları çekilen bayan şahsın Ezgi Cebeci, söz konusu yayını yapan yönetmenin Bilal Kısa olduğu, şüphelilerin Ankara’da ikamet ettiği hususlarının tespit edildiği,

şüphelilerin gözaltına alındığı, ikametlerinde arama, suç delillerine el konulması ve CMK m. 134. kapsamında dijital materyallerinde inceleme kararı verildiği, evrakın mevcutlu olarak hazırlandığı, bilgilerinize arz olunur.”

Savcılık gözaltına alınan şüphelileri, emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk etti. Şahıslar adli kontrolle serbest bırakıldı.

World of Türkiye

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.