WOTTV E-DERGİ
DOLAR 32,5038 0.08%
EURO 34,7826 -0.12%
ALTIN 2.496,260,50
BITCOIN 21205662,20%
Yılmaz Güney tartışmalarında yeni boyut

Yılmaz Güney tartışmalarında yeni boyut

Son günlerde gündemde olan Farah Zeynep Abdullah'ın Yılmaz Güney yorumuna gelen tepkilere bir yenisi eklendi. Gazeteci Nagehan Alçı, "Saldırı kampanyasının sebebi Kürt olması" dedi.

18 Eylül 2023 17:47
Yılmaz Güney tartışmalarında yeni boyut
0

BEĞENDİM

Farah Zeynep Abdullah’ın Yılmaz Güney için “Sinemamızın kadın döven erkeği” diye bahsetmesiyle başlayan tartışmalara bir yorum da gazeteci Nagehan Alçı’dan geldi. Alçı, “Şu konjonktürde Yılmaz Güney’e başlayan saldırı kampanyasının sebebi Kürt olması” derken Abdullah bu yorumu da karşılıksız bırakmadı.

Yılmaz Güney’in ölüm yıl dönümü için paylaşım yapan Murahtan Mungan’a yorum yapan Farah Zeynep Abdullah “Sinemamızın en iyi yürüyen erkeği ve kadın döven ve şiddet türleri açısından zengin ve etkili silah kullanan diyelim” sözlerinden dolayı davalık oldu.

“Sebebi Kürt olması”

Yönetmen ve oyuncu Yılmaz Güney’in ölüm yıl dönümünde oyuncu Farah Zeynep Abdullah’ın yorumu üzerine başlayan kadına yönelik şiddet tartışmalarına gazeteci Nagehan Alçı da katıldı. X’ten (Twitter) paylaşım yapan Alçı, “Şiddet konusunda aleyhine yazılanlar doğru. Bunlar defalarca da yazıldı. Fakat şu konjonktürde Güney’e Farah Zeynep’le başlayan saldırı kampanyasının sebebi Güney’in Kürt olması. Olayın özü bu” ifadelerini kullandı.

Tiye alan cevap

Farah Zeynep Abdullah ise, “Yok koç erkeği olması abartma” diyerek Alçı’yı tiye aldı.

World of Türkiye

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.