WOTTV E-DERGİ
DOLAR 32,8248 0.04%
EURO 35,2439 -0.18%
ALTIN 2.451,13-1,53
BITCOIN 21151870,58%
Ankara ‘Köpekvelisi’ Olayı Nedir? Buket Özgünlü Kimdir, Gündeme Nasıl Geldi, Gözaltına Alındı Mı?
  • World of Türkiye
  • Gündem
  • Ankara ‘Köpekvelisi’ Olayı Nedir? Buket Özgünlü Kimdir, Gündeme Nasıl Geldi, Gözaltına Alındı Mı?

Ankara ‘Köpekvelisi’ Olayı Nedir? Buket Özgünlü Kimdir, Gündeme Nasıl Geldi, Gözaltına Alındı Mı?

Buket Özgünlü, engelli sokak köpekleri için yaptığı barınaklarla tanınan bir hayvanseverdir. Yaklaşık bir buçuk yıl önce babasının felç geçirmesi üzerine Ankara'da 163 engelli köpeğin bakımını üstlenmiştir. Yıllar boyunca sokak hayvanlarına yardım eden Özgünlü, 300'e yakın köpeği beslediğini belirtmiştir. Hayvanlara daha fazla yardım edebilmek amacıyla Yaşama Tutunan Patiler Derneği'ni kurmuştur.

10 Haziran 2024 14:18
Ankara ‘Köpekvelisi’ Olayı Nedir? Buket Özgünlü Kimdir, Gündeme Nasıl Geldi, Gözaltına Alındı Mı?
0

BEĞENDİM

Bir gıda firmasında işletme müdürü olarak çalışan Özgünlü, dernek üyeleri ve bağışçılarının desteğiyle Ankara Gölbaşı’nda 20 dönümlük bir arazi üzerine bir barınak inşa etmiştir. Bu barınakta, ülkenin farklı illerinden gelen engelli köpeklerin bakımını sağlamaktadır.

Buket Özgünlü Gündeme Nasıl Geldi?

Özgünlü, sosyal medya platformu X’te (eski adıyla Twitter) yaptığı bir paylaşımda, Şanlıurfa’da kuduz tanısı konulan köpeklerin kötü şartlar altında yaşadığı gerekçesiyle 35 köpeği kaçırıp tedavi için Ankara’ya götürdüğü iddialarıyla gündeme gelmiştir. Paylaşımında, Şanlıurfa’da kuduz vakaları nedeniyle köpeklerin kısırlaştırılmadığını ve sokaklarda köpek kalmadığını belirterek, “Yasaklı ırklardan 3 köpeği de aldık, hayvanlarda her türlü hastalık var,” dedi.

Buket Özgünlü Hakkında Gözaltı ve Yasal İşlemler

Bu açıklamanın ardından Buket Özgünlü gözaltına alınmıştır. Hayvanlara kuduz testi yapıldığı öğrenilmiştir. Ankara Valiliği, konuyla ilgili şu açıklamayı yapmıştır:

“İlimize getirilen hastalıklı köpekler konusuyla ilgili Emniyet Güçlerimizin yaptığı çalışmalar sonucu bulundukları yer tespit edilen hayvanlar, veteriner hekimlerimizin gözetiminde karantinaya alınmıştır. Söz konusu hayvanları İlimize yönlendiren ve getiren kişiler yakalanarak Cumhuriyet Başsavcılığımızın talimatları doğrultusunda gözaltına alınmış ve haklarında yasal işlemlere başlanılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Buket Özgünlü’nün gözaltında olduğu ve hakkındaki yasal işlemlerin sürdüğü bildirilmektedir. Olay, kamuoyunda geniş yankı uyandırmış ve hayvan hakları savunucuları arasında tartışmalara neden olmuştur.

Son Dakika haberler için hemen World Of Türkiye‘yi tıklayınız.

İlknur Şayir

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.