WOTTV E-DERGİ
DOLAR 32,3009 0.23%
EURO 34,9579 0.25%
ALTIN 2.419,36-0,07
BITCOIN 2193749-0,98%
Atatürk’ün Çocuklara Hitaben Söylediği Bazı Önemli Sözler! Atatürk, Çokça Sevdiğini Belirttiği Çocuklara ne Dedi?
  • World of Türkiye
  • Gündem
  • Atatürk’ün Çocuklara Hitaben Söylediği Bazı Önemli Sözler! Atatürk, Çokça Sevdiğini Belirttiği Çocuklara ne Dedi?

Atatürk’ün Çocuklara Hitaben Söylediği Bazı Önemli Sözler! Atatürk, Çokça Sevdiğini Belirttiği Çocuklara ne Dedi?

Bu yıl 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 104. yıl dönümünü kutluyoruz. Bu özel günde, sosyal medya platformlarında paylaşım yapmak isteyenler, Atatürk'ün çocuklarla ilgili sözlerini araştırıyorlar. İşte Atatürk'ün çocuklar için söylediği bazı anlamlı sözler... Mustafa Kemal Atatürk'ün çocuklar için ifade ettiği sözler! Atatürk, sevgiyle bağlı olduğu çocuklara neler söyledi? İşte detaylar...

23 Nisan 2024 15:11
Atatürk’ün Çocuklara Hitaben Söylediği Bazı Önemli Sözler! Atatürk, Çokça Sevdiğini Belirttiği Çocuklara ne Dedi?
0

BEĞENDİM

Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara olan sevgi ve inancı, onun çocukları geleceğin teminatı olarak gördüğünü bir kez daha gözler önüne seriyor. Atatürk’ün çocuklar için söylediği anlamlı sözler, onun eğitime ve gençliğe verdiği önemi vurguluyor.

İşte Atatürk’ün çocuklara hitaben söylediği bazı önemli sözler:

“Bugünün küçükleri, yarının büyükleridir.”

“Vatanı korumak, çocukları korumakla başlar.”

“Egemenlik ulusundur. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nden başka hiçbir makam, ulusun alınyazısında etkin olamaz.”

“Çocukları sağlıklı ve bilgili yetiştirilmeyen uluslar, temeli çürük binalar gibi çabuk yıkılırlar.”

“Küçük hanımlar, küçük beyler… Sizler hepiniz, geleceğin bir gülü, yıldızı, bir bahtının aydınlığısınız. Memleketi asıl aydınlığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, kıymetli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız.”

“Bütün cihan bilmelidir ki artık bu devletin ve bu milletin başında hiçbir kuvvet yoktur, hiçbir makam yoktur. Yalnız bir kuvvet vardır. O da millî egemenliktir. Yalnız bir makam vardır. O da milletin kalbi, vicdanı ve mevcudiyetidir.”

“23 Nisan, Türkiye milli tarihinin başlangıcı ve yeni bir dönüm noktasıdır. Bütün bir düşmanlık dünyasına karşı ayağa kalkan Türkiye halkının, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni meydana getirmek hususunda gösterdiği harikayı ifade eder.”

“Uygarlık yolunda başarı yenileşmeye bağlıdır. Sosyal hayatta, iktisadi hayatta, ilim ve fen sahasında başarılı olmak için yegane gelişme ve ilerleme yolu budur.”

“Gelecek için hazırlanan vatan evlatlarına, hiçbir güçlük karşısında yılmayarak tam bir sabır ve metanetle çalışmalarını ve öğrenim gören çocuklarımızın ana ve babalarına da yavrularının öğreniminin tamamlanması için hiçbir fedakarlıktan çekinmemelerini tavsiye ederim.”

İlknur Şayir

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.