WOTTV E-DERGİ
DOLAR 32,2597 -0.16%
EURO 35,1600 0.53%
ALTIN 2.398,56-0,67
BITCOIN 21801150,01%
Burhan Karaçam Kimdir? Kaç Yaşında?

Burhan Karaçam Kimdir? Kaç Yaşında?

Fenerbahçe'deki başkanlık yarışı, Aziz Yıldırım ve Ali Koç arasında dün gece gerçekleştirilen canlı yayınla daha da hızlandı. Yayın, reyting rekorları kırarak Türkiye gündemine oturdu ve sosyal medyada büyük ilgi gördü. Yayının ardından en çok merak edilen ve internette aratılan isimlerden biri ise Burhan Karaçam oldu. Peki Burhan Karaçam kimdir? Burhan Karaçam kaç yaşında?

10 Haziran 2024 14:09
Burhan Karaçam Kimdir? Kaç Yaşında?
0

BEĞENDİM

Fenerbahçe‘deki başkanlık yarışı, Aziz Yıldırım ve Ali Koç arasında dün gece gerçekleştirilen canlı yayınla daha da hızlandı. Yayın, reyting rekorları kırarak Türkiye gündemine oturdu ve sosyal medyada büyük ilgi gördü. Yayının ardından en çok merak edilen ve internette aratılan isimlerden biri ise Burhan Karaçam oldu. Aziz Yıldırım’ın Karaçam’ın kendisine “Aziz” diye hitap ettiğini söylemesi ve Ali Koç’un da “Ben size Aziz diyen çok az insan bilirim” demesi, Karaçam’ın kim olduğu ve ne iş yaptığına dair merakı arttırdı.

Burhan Karaçam Kimdir?

Burhan Karaçam, 1949 yılında İstanbul’da doğdu. 1964 yılında Tarsus Amerikan Koleji’nden, 1968 yılında Robert Kolej’den ve 1972 yılında Boğaziçi Üniversitesi İş İdaresi Bölümü’nden mezun oldu. 1972-81 yılları arasında Arthur Andersen’ın Londra ve İstanbul ofislerinde çalıştı ve Arthur Andersen İstanbul Ofisi’nin kurucu ortaklarından biri oldu. 1981 yılında Pamukbank’ta genel müdür yardımcısı olarak bankacılık kariyerine başlayan Karaçam, 1984-87 yılları arasında İzmir’de Egebank genel müdürlüğü yaptı. 1987 yılında Yapı Kredi Bankası Genel Müdürü oldu ve 1992-99 yılları arasında Çukurova Holding Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi’nde görev aldı.

Şubat 1999’da Çukurova Grubundaki görevlerinden ve Yapı Kredi’den ayrılan Karaçam, aynı yıl Stratejik İş Geliştirme ve Değer Kazandırma A.Ş.’yi kurdu. 2000 yılı başlarında Koç Grubu ile Koçbank projesine başladı ve 2002 sonunda Koçbank’ın yeniden yapılandırılması ve İtalyan Bankası UniCredito ile Koç Finansal Hizmetler arasında ortaklık kurulması projelerini tamamladı. Karaçam, halen çeşitli sektörlerde (finans, gayrimenkul, otomotiv, teknoloji, perakende, tekstil) danışmanlık ve uygulama faaliyetlerini yürütmekte ve birçok dernek ve vakıfta (Boğaziçi Üniversitesi Vakfı, Sağlık ve Eğitim Vakfı, Robert Kolej ve Tarsus Amerikan Koleji mezunları derneği, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, Beyoğlu Güzelleştirme ve Geliştirme Derneği, TÜSİAD, Türk-Yunan İş Konseyi, Fenerbahçe Kulübü, 1907 Fenerbahçe Derneği) üyeliklerini sürdürmektedir. Karaçam, Fenerbahçe’nin 2018 yılındaki seçiminde başkan olan Ali Koç’un yönetim kurulu listesinde yer almıştı.

Aziz Yıldırım ve Ali Koç Arasındaki Burhan Karaçam Diyaloğu

Dün gece Habertürk’te canlı yayında başkan adayları Aziz Yıldırım ve Ali Koç arasında Burhan Karaçam ile ilgili şu diyalog yaşandı:

Ali Koç: “Sonra siz beni çağırdınız. ‘Burayı kurda kuşa bırakmayın’ dediniz. Ondan sonra davet ettiniz, sağ olun. Niye olamayacağını anlattım. Allah korusun size bir şey olursa biz hepimiz hazırız, dedim. Sonra bir iki telefon, mektuplaştık. Niye katılamayacağımı size anlattım. Cuma akşamı sayın Ömer Temelli mesaj yolladı. Dedi ki, ‘yarın çık gazetecilere iki laf et, Aziz Bey davet etti, açıkla’ dedi. Geldik salona, konuşmalar başlamıştı. Adımı yazdıramamıştım. Telefon ettiler sizin masanızdan ‘Çık iki laf et’.”

Aziz Yıldırım: “Bilgim yok yahu…”

Ali Koç: “Ömer Temelli ikimizin de sevdiğimiz saydığımız isim. Sonra ismimiz yazıldı. Çıktık konuştuk. O gün sizlerden gelen talep üzerine…”

Aziz Yıldırım: “Benden değil. Olsa söylerim. Ben seni veliaht ilan ettim olsa çıkıp derim.”

Ali Koç: “Sonra ben çıktım konuştum. Çok da güzel konuşma yaptım. Kafamda süre yok. Masadan indik gittik. Siz seçildiniz.”

Aziz Yıldırım: “Tek adaydım.”

Ali Koç: “Aziz Bey rahat seçildi. Biz Ağustos ayı gibi Burhan Karaçam’la size gelecektik. Sonra şampiyonlar liginden elendik. Biraz bekleyelim dedik. Çok tatsız bir toplantı oldu aramızda.”

Aziz Yıldırım: “Neden olduğunu söyle?”

Ali Koç: “Çabucak anlatayım. Havadan, sudan, dağlardan konuşuyoruz. Burhan Bey ‘kulüp iflas etmiş’ dedi. Siz birdenbire şiddetlendiniz.”

Aziz Yıldırım: “Nedeni şu; Burhan Karaçam bana başladı ‘Aziz’ demeye.”

Ali Koç: “Sizin ilişkinizi bilemem.”

Aziz Yıldırım: “Benim ilişkim yok. Savcı memleketine gidiyor, karar vermiyor, savcının peşindeyim kararı imzalasın diye. Ben ne dedim ‘Ali Bey’e söyle gelsin sahip çıksın’ dedim.”

Aziz Yıldırım: “Benim ilişkim yok. Savcı memleketine gidiyor, karar vermiyor, savcının peşindeyim kararı imzalasın diye. Ben ne dedim ‘Ali Bey’e söyle gelsin sahip çıksın’ dedim.”

Ali Koç: “Siz çok öfkelendiniz. Sayın Başkan siz seçim öncesi farklı, seçim sonrası farklısınız dedim.”

Aziz Yıldırım: “Ben daha ölmedim, yaşıyorum, dedim.”

Ali Koç: “Ben size Aziz diyen çok az insan bilirim.”

Aziz Yıldırım: “Benimle samimiyeti yok yahu!”

Ali Koç: “Çok sert ve yakışıksız çıkışınız oldu. ‘Sizinle aynı gemide değilim’ dedim. Ben ‘bana mı dediniz’ dedim. Anladınız sonra etrafı gösterip ‘bunlarla da aynı gemide değilim’ dediniz. Ben karşımdaki insanın bir dediğinin bir dediği ile tutmasını beklerim.”

Aziz Yıldırım: “Benim hep tutar.”

Ali Koç: “Hiç tutmuyor.”

Aziz Yıldırım: “Kongrede seçildin, ben daha rahat oldum. ‘Ali Şen Başkan Fenerbahçe başkan’ dedikleri döneminde başkan oldum. Ali Bey stada geldiğinde 3-5 ay rahatsızlık duyardık. Biz yönetimiz, biz karar vereceğiz. Ali Bey tez canlı. Sizin bana teşekkür etmeniz lazım. Aziz Bey stada gelmiyor diye. Bundan rahatlık duymanız lazım. Rahatsız olmayın diye gelmedim. Bu kadar basit.”

Ali Koç: “Hiç inandırıcı bulmuyorum söyledikleriniz.”

Aziz Yıldırım: “Ben geleyim rahat mısınız bakın görün.”

Spor haberlerini kaçırmamak için hemen tıklayın!

İlknur Şayir

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.