WOTTV E-DERGİ
DOLAR 32,2720 0.14%
EURO 34,9020 0.1%
ALTIN 2.416,34-0,20
BITCOIN 2189765-1,20%
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Miçotakis Hangi Konuları, Ne Görüştü ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Miçotakis Hangi Konuları, Ne Görüştü ?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis arasındaki görüşmenin ayrıntıları dikkatleri üzerine çekti. Türkiye ile Yunanistan arasındaki ilişkilerin geliştirilmesine yönelik adımların ele alındığı bu buluşma, Ankara'daki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleşti. İki lider arasında yapılan görüşme, son 15 ay içinde gerçekleşen yoğun temasların bir parçasıydı. Miçotakis'in Ankara ziyareti, iki lider arasındaki dördüncü buluşmayı temsil ediyordu.

13 Mayıs 2024 18:01
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Miçotakis Hangi Konuları, Ne Görüştü ?
0

BEĞENDİM

Görüşme boyunca ekonomi, ulaştırma, bilim ve teknoloji, tarım, turizm, sağlık ve insani ilişkiler gibi çeşitli alanlarda işbirliğinin artırılması hedeflendi. Türkiye ile Yunanistan arasındaki ticaret hacminin artırılması ve 10 milyar dolara çıkarılması konusu da masada önemli bir yer tuttu. Ayrıca, iki ülke liderleri arasında imzalanması planlanan anlaşmaların yanı sıra, düzensiz göçle mücadele ve bölgesel konular da görüşüldü.

Miçotakis’in Ankara ziyareti sırasında Türk vatandaşlarının 10 Yunan adasına seyahatlerinde uygulanan kolaylaştırılmış vize prosedürünün devam etmesi konusu ele alındı. Ayrıca, Türk-Yunan ilişkilerindeki olumlu atmosferin yansıtılması adına ortak bir açıklama yapılması bekleniyor.

İlknur Şayir

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.