WOTTV E-DERGİ
DOLAR 32,2989 -0.06%
EURO 35,1928 0.61%
ALTIN 2.401,83-0,53
BITCOIN 2184540-0,13%
Dikkat! Sıcak Hava Dalgası Kapıda

Dikkat! Sıcak Hava Dalgası Kapıda

Türkiye genelinde etkili olan sıcak hava, iki günlük aranın ardından artarak devam edecek. Beş büyük kentte pazartesi günü hava daha da sıcak olacak. İşte İstanbul, Ankara ve diğer illerde beklenen hava durumu...

9 Haziran 2024 10:01
Dikkat! Sıcak Hava Dalgası Kapıda
0

BEĞENDİM

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bugün için Doğu Anadolu ve Doğu Karadeniz bölgelerinde sağanak yağış uyarısında bulundu. Ülke genelinde sıcaklık, sert esen poyrazla biraz düştü ancak yeni haftada tekrar artışa geçecek.

Bugün Hava Nasıl Olacak?

Güney, iç ve doğu kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, İç Anadolu’nun güney ve doğusu, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu, Adana, Hatay, Ankara, Çankırı, Ordu, Tokat, Batman, Mardin ve Siirt çevreleri ile Akdeniz’in Toroslar kesimlerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Diğer bölgelerin az bulutlu ve açık geçmesi bekleniyor.

Kuvvetli Yağış Uyarısı

Yağışların, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile Aksaray, Niğde, Nevşehir, Kayseri ve Sivas çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Güneydoğu Anadolu Bölgesi ile Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda toz taşınımı görüleceği tahmin ediliyor.

Hava Sıcaklığı

Hava sıcaklıklarının Marmara, Ege, Akdeniz ve Karadeniz kıyılarında mevsim normallerinin üzerinde, diğer bölgelerde ise mevsim normalleri civarında seyredeceği öngörülüyor.

13 İl İçin Sağanak Yağış Uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Artvin, Erzincan, Erzurum, Giresun, Gümüşhane, Kars, Kayseri, Niğde, Rize, Sivas, Trabzon, Bayburt ve Ardahan için sağanak yağış uyarısında bulundu.

Büyük Kentlerdeki Hava Durumu

İstanbul: Rüzgar biraz serinletse de hava yine sıcak, 31 derece.

Ankara: Pazar günü yağışlar ara veriyor, sıcaklık 28 derece.

İzmir: Poyraz serin esiyor, sıcaklık 36 derece.

Bursa: Hava açık, sıcaklık 34 derece.

Antalya: Sıcaklık 37 dereceye iniyor, Alanya kesiminde yağmur görülebilir. Pazartesi günü hava daha sıcak olacak.

Bölgesel Hava Durumu

Marmara: Hava açık, sert esen poyraz serinlik veriyor. Sıcaklıklar artacak. Edirne 36, Çanakkale ve Sakarya 32 derece.

İç Anadolu: Niğde, Kayseri, Sivas boyunca gök gürültülü ve yerel şiddetli sağanak geçişleri devam edecek, su baskını tehlikesi sürüyor. Sıcaklık 27-29 derece aralığında. Yeni hafta daha sıcak geçecek.

Ege: Az noktada görülen yağışlar ara veriyor. Poyraz pazar günü de serinlik sağlayacak. Manisa, Muğla ve Denizli 36, Kütahya 28, Bodrum 38 derece. Yeni haftada bölge aşırı sıcakların etkisinde kalacak.

Akdeniz: Sıcaklık pazar 2 derece azalacak ama güneşin altı yine de çok sıcak. Adana ve Kahramanmaraş 36, Hatay 34 derece. Mersin, Adana, Osmaniye’de sağanak geçişleri oluyor.

Karadeniz: Trabzon ve Rize’nin iç kesimlerinde gök gürültülü sağanaklar devam edecek. Rüzgarlar orta hızda esiyor. Bolu 29, Zonguldak 26, Samsun 28 derece.

Doğu Anadolu: Malatya, Erzurum, Kars, Van çevresinde aniden gelen şiddetli yaz sağanakları bekleniyor. Erzurum 24, Malatya 32 derece. Güneydoğu’da sıcaklık bir kademe azalsa bile yine yüksek değerlerde. Gaziantep 35, Diyarbakır 35 derece.

Son Dakika Haberleri Kaçırmamak İçin Hemen World Of Türkiye’yi Tıklayınız!

İlknur Şayir

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.