WOTTV E-DERGİ
DOLAR 32,2040 0%
EURO 35,0853 0.2%
ALTIN 2.527,901,10
BITCOIN 2158686-0,23%
Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu diploması sahte çıktı iddiası! CV’si Yüksek lisans diploması ifşa oldu
  • World of Türkiye
  • Gündem
  • Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu diploması sahte çıktı iddiası! CV’si Yüksek lisans diploması ifşa oldu

Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu diploması sahte çıktı iddiası! CV’si Yüksek lisans diploması ifşa oldu

Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu Patiswiss skandalı! Küflü çikolata, diploma ve marka ismi sahteciliği iddialarıyla sarsılan Patiswiss'te skandal büyüyor. Detaylar haberimizde.

25 Nisan 2024 12:43
Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu diploması sahte çıktı iddiası! CV’si Yüksek lisans diploması ifşa oldu
0

BEĞENDİM

Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu’nun yönetimindeki Patiswiss, son zamanlarda ardı arkası kesilmeyen skandallarla sarsılıyor. Müşteriye küfürlü yanıt veren Tunaoğlu’nun istifa etmesiyle başlayan süreçte, diploma ve marka ismi sahteciliği iddiaları gündeme bomba gibi düştü.

Küflü Çikolata ve Tehditkar Yanıt Tepkilere Yol Açtı

Tüm bu skandalın fitilini ateşleyen olay, bir sosyal medya kullanıcısının Patiswiss çikolatasının küflenmiş olduğunu gösteren fotoğrafları paylaşması oldu. Bu paylaşıma, Patiswiss Yönetim Kurulu Başkanı Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu’ndan alaycı ve tehditvari bir yanıt geldi. Bu tepki dalga dalga büyüyerek Tunaoğlu’nun istifasına yol açtı.

Tunaoğlu’nun Yerine Eşi Getirildi

Yaşanan skandalın ardından Patiswiss’ten yapılan açıklamada, Tunaoğlu’nun yerine eşi Ali Sinan Tunaoğlu’nun getirildiği duyuruldu. Bu durum, tepkileri daha da alevlendirdi.

Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu diploması sahte çıktı iddiası! CV'si Yüksek lisans diploması ifşa oldu

Marka İsmi Çalıntı mı?

Tüm bunların yanında, Patiswiss ve Tunaoğlu hakkında daha da vahim iddialar ortaya atıldı. İsviçreli Patiswiss AG markası, isimlerinin kopyalandığını ve Türkiye’deki şirketle hiçbir bağlantıları olmadığını açıkladı. Hatta bu “çakma” şirket hakkında hem İsviçre hem de bazı Avrupa ülkelerinde isim hakkı davaları açıldığı öğrenildi.

Diploma Sahte mi?

İddialar bununla da sınırlı kalmadı. Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu’nun LinkedIn profiline göre 2011-2013 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi’nde Endüstri Mühendisliği yüksek lisansı yaptığı görülüyor. Fakat bu programın ilk mezunlarını 2015 yılında vermesi, Tunaoğlu’nun diplomasının sahte olduğuna dair şüpheleri beraberinde getirdi. Hacettepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Erdi Daşdemir de bu iddiaları doğrulayarak, “Böyle bir mezunumuz yoktur” dedi.

Patiswiss Skandalı Büyüyor

Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu’nun istifasıyla başlayan Patiswiss skandalı, her geçen gün yeni bir boyut kazanıyor. Küflü çikolatanın ardından ortaya çıkan diploma ve marka ismi sahteciliği iddiaları, şirkete olan güveni sarsıyor ve skandalın boyutlarını büyütüyor. Bu iddiaların ne kadar doğru olduğu ise yapılacak araştırmalar sonucunda ortaya çıkacak.

Uğur Selamcı

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.