WOTTV E-DERGİ
DOLAR 32,5431 -0.04%
EURO 35,0036 0.44%
ALTIN 2.433,400,44
BITCOIN 2072575-3,99%
  • Hamburger 3
Emekli Ramazan Bayram İkramiyesi Ne Zaman Yatacak, Bayramda Önce Yatacak Mı?

Emekli Ramazan Bayram İkramiyesi Ne Zaman Yatacak, Bayramda Önce Yatacak Mı?

2024 Ramazan Bayramı’nda emeklilerimizin yüzünü güldürecek ikramiye ödemeleri ne zaman hesaplara yatacak? İşte yanıtı...

1 Nisan 2024 15:09
Emekli Ramazan Bayram İkramiyesi Ne Zaman Yatacak, Bayramda Önce Yatacak Mı?
0

BEĞENDİM

Ramazan Bayramı’nın yaklaşmasıyla birlikte, emeklilerimizin gönüllerini ferahlatacak ikramiye ödemeleri de gündeme geldi. Bu yıl, emekli vatandaşlarımızın yüzleri, yüzde 50’lik artışla 3 bin TL’ye yükseltilen bayram ikramiyeleriyle gülecek. Peki, bu özel ve anlamlı bayramda emeklilerimize sağlanan bu destek ne zaman ve nasıl hesaplarına yansıyacak?

2024 RAMAZAN BAYRAMI’NDA EMEKLİ İKRAMİYESİ DETAYLARI

Her yıl olduğu gibi, bu Ramazan Bayramı’nda da emeklilerimiz için ikramiye ödemeleri yapılacak. 2018 yılından itibaren uygulanan ve emeklilerimizin hayatına katkı sağlayan bu ödemeler, yılın iki önemli bayramında gerçekleştiriliyor. Emekli vatandaşlarımızın merakla beklediği bu ödemelerin tarihleri, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarıyla netlik kazandı.

Emekli Ramazan Bayram İkramiyesi Ne Zaman Yatacak, Bayramda Önce Yatacak Mı?

EMEKLİ İKRAMİYESİ ÖDEME TAKVİMİ

Bu yılki Ramazan Bayramı ikramiyesi, 2 Nisan ile 5 Nisan tarihleri arasında emeklilerimizin banka hesaplarına yatırılacak. Ödeme planı şu şekilde:

-4A SSK kapsamında olan ve ödeme günü 17 ve 18 olan emeklilerimize 2 Nisan’da,
-Ödeme günü 19, 20, 21, 22 olanlara 3 Nisan’da,
-Ve son olarak ödeme günü 23, 24, 25, 26 olan emeklilerimize 4 Nisan’da ikramiyeler ödenecek.

EMEKLİ İKRAMİYESİ TUTARI

Ordu mitinginde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, emeklilerin bayram ikramiyesinin yüzde 50 artışla 3 bin lira olacağını açıkladı.

EMEKLİLERİMİZİN BAYRAM İKREMİYE MÜJDESİ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, “Emekli vatandaşlarımızın bayram ikramiyesi ödemeleri Ramazan Bayramı öncesinde 2 Nisan ile 5 Nisan arasında banka hesaplarına yatırılacaktır. Kıymetli emeklilerimiz ve aileleri için hayırlı, bereketli olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Ordu mitinginde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, emeklilerimizin bayram sevincine ortak olacak bu müjdeyi verdi. Ayrıca, Bakan Işıkhan’ın sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımla, emekli vatandaşlarımızın bayram ikramiyesi ödemelerinin Ramazan Bayramı öncesinde gerçekleştirileceği duyuruldu.

Uğur Selamcı

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.