WOTTV E-DERGİ
DOLAR 32,2053 -0.22%
EURO 35,1156 -0.22%
ALTIN 2.498,171,32
BITCOIN 21567400,34%
Fikri Doğan Kimdir, Aslen Nereli? İsmailağa Cemaati’nin yeni lideri Ahmet Fikri Doğan Kaç Yaşında?
  • World of Türkiye
  • Gündem
  • Fikri Doğan Kimdir, Aslen Nereli? İsmailağa Cemaati’nin yeni lideri Ahmet Fikri Doğan Kaç Yaşında?

Fikri Doğan Kimdir, Aslen Nereli? İsmailağa Cemaati’nin yeni lideri Ahmet Fikri Doğan Kaç Yaşında?

İsmailağa Cemaati'nin uzun yıllar liderliğini yapan Hasan Kılıç'ın vefatının ardından, cemaatin yeni liderinin kim olacağı merak konusu olmuştu. Beklenen açıklama sonunda geldi; cemaatin yeni lideri Ahmet Fikri Doğan oldu. Peki, Ahmet Fikri Doğan kimdir? İsmailağa Cemaati'nin yeni lideri nereli ve kaç yaşında?

24 Nisan 2024 13:06
Fikri Doğan Kimdir, Aslen Nereli? İsmailağa Cemaati’nin yeni lideri Ahmet Fikri Doğan Kaç Yaşında?
0

BEĞENDİM

İsmailağa Cemaati cemaatin yeni lideri Ahmet Fikri Doğan’ın hayatı merak edilir. İşte Ahmet Fikri Doğan hakkında merak edilenler…

Ahmet Fikri Doğan Kimdir?

Ahmet Fikri Doğan, Trabzon’da dünyaya gelmiştir. İstanbul’da yaşamını sürdüren Doğan, İsmailağa Cemaati’nde uzun yıllar aktif olarak görev yapmıştır. Emekli İmam Hatibi olarak tanınan Doğan, aynı zamanda Siraç Yayınevi’nde de görev almıştır. Cemaat içinde sevilen ve saygı duyulan bir isim olan Ahmet Fikri Doğan’ın, “Delîlü’s-Salikîn Siracü’l-Müttakîn Tercümesi” isimli bir kitabı bulunmaktadır.

İsmailağa Camii imamı Salih Topçu’nun yaptığı açıklamaya göre, Ahmet Fikri Doğan, Hasan Kılıç’ın yerine halifesi olarak tayin edilmiştir. Topçu, konuşmasında Doğan’ın cemaatin uzun yıllardır hizmetinde bulunduğunu ve Hasan Kılıç Hazreti’nin vefatı sonrasında yeni lider olarak atanmasının Efendi Hazreti’nin tensibiyle gerçekleştiğini belirtmiştir.

Cemaat İçindeki Yeri

Ahmet Fikri Doğan, İsmailağa Cemaati’nde uzun yıllar hizmet veren ve cemaat içinde saygınlığı olan bir isimdir. Cemaat mensupları tarafından sevilen Doğan, cemaatin ruhani liderliğini üstlenerek cemaat içindeki liderlik görevini sürdürecektir.

İlknur Şayir

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.