WOTTV E-DERGİ
DOLAR 32,8100 0%
EURO 35,2773 -0.01%
ALTIN 2.448,340,15
BITCOIN 2178653-0,20%
Hamdi Akın Kimdir, Aslen Nereli, Kaç Yaşında? Hamdi Akın’ın Kariyeri ve Biyografisi

Hamdi Akın Kimdir, Aslen Nereli, Kaç Yaşında? Hamdi Akın’ın Kariyeri ve Biyografisi

Hamdi Akın kimdir sorusu, hayatı ve biyografisi hakkında bilgi edinmek isteyen pek çok kişi tarafından merak ediliyor. İşte, Hamdi Akın hakkında detaylı biyografi bilgileri.

5 Haziran 2024 13:45
Hamdi Akın Kimdir, Aslen Nereli, Kaç Yaşında? Hamdi Akın’ın Kariyeri ve Biyografisi
0

BEĞENDİM

Hamdi Akın kimdir sorusu, yaşamı ve biyografisi hakkında bilgi edinmek isteyen birçok kişi tarafından merak ediliyor. 1954 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Hamdi Akın, Gazi Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Akfen Holding’in kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı olan Akın, aynı zamanda TAV Havalimanları Holding’in Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini de üstlenmektedir.

hamdi akın kimdir

hamdi-akın-kimdir

Hamdi Akın Kimdir?

Hamdi Akın, 17 Ağustos 1954 tarihinde İstanbul’da doğdu. Liseyi Ankara’da Mustafa Kemal Lisesi’nde tamamladıktan sonra Gazi Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun oldu. İş hayatına üniversite yıllarında su ve yakıt deposu üreterek başlayan Akın, daha sonra inşaat malzemeleri ticareti yaparak Akfen’i kurdu.

Hamdi Akın’ın Kariyeri

Hamdi Akın, 1976 yılında kurduğu Akfen ile altyapı projelerine yöneldi. İlk büyük projesi Antalya Havalimanı Terminal Binası oldu. 1997’de Tepe Grubu ile birlikte TAV’ı kurarak İstanbul Atatürk Havalimanı’nın ihalesini aldı. Akfen Holding bünyesinde çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren şirketler topladı. Halen Akfen Holding ve TAV Havalimanları Holding’in Yönetim Kurulu Başkanıdır. Ayrıca, sosyal sorumluluk projelerine ve eğitim alanına da önemli katkılarda bulunmaktadır.

Hamdi Akın, Türk iş insanı ve mühendis. Akfen Holding ve TAV Havalimanları Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır. İş dünyasının yanı sıra sosyal sorumluluk projelerine de önemli katkılarda bulunmuştur.

Son Dakika Gündem Haberleri İçin Tıklayınız!

İlknur Şayir

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.