WOTTV E-DERGİ
DOLAR 32,8100 0%
EURO 35,2773 -0.01%
ALTIN 2.448,340,15
BITCOIN 2178653-0,20%
iOS 18 Çıktı Mı, Ne Zaman Çıkacak? iOS 18 Güncellemesi Hangi Telefonlara Gelecek, Özellikleri Neler?
  • World of Türkiye
  • Teknoloji
  • iOS 18 Çıktı Mı, Ne Zaman Çıkacak? iOS 18 Güncellemesi Hangi Telefonlara Gelecek, Özellikleri Neler?

iOS 18 Çıktı Mı, Ne Zaman Çıkacak? iOS 18 Güncellemesi Hangi Telefonlara Gelecek, Özellikleri Neler?

Apple, iOS 18 güncellemesini kullanıcılarına sunmaya hazırlanıyor. Kullanıcılar, yeni özellikleri merak ediyor ve değişiklikleri dört gözle bekliyor. Apple'ın geleneksel olarak düzenlediği WWDC etkinliğinde, iOS 18'in tanıtımı yapılacak ve bu güncellemenin iPhone cihazlara neler getireceği detaylandırılacak. Peki, iOS 18 ne zaman çıkacak? Hangi iPhone modelleri bu güncellemeyi alacak? İşte ayrıntılar...

7 Haziran 2024 13:24
iOS 18 Çıktı Mı, Ne Zaman Çıkacak? iOS 18 Güncellemesi Hangi Telefonlara Gelecek, Özellikleri Neler?
0

BEĞENDİM

Apple, iOS 18 güncellemesini kullanıcılarına sunmaya hazırlanıyor. Kullanıcılar, yeni özellikleri merak ediyor ve değişiklikleri dört gözle bekliyor. Apple’ın geleneksel olarak düzenlediği WWDC etkinliğinde, iOS 18’in tanıtımı yapılacak ve bu güncellemenin iPhone cihazlara neler getireceği detaylandırılacak. Peki, iOS 18 ne zaman çıkacak? Hangi iPhone modelleri bu güncellemeyi alacak? İşte ayrıntılar…


iOS 18 Ne Zaman Çıkacak?

Apple’ın düzenleyeceği WWDC etkinliğinde iOS 18 ile birlikte iPhone cihazlara gelecek yeni özelliklerin kullanıcılara tanıtılması bekleniyor. 10 Haziran’da düzenlenecek WWDC 2024 etkinliği öncesinde, iOS 18 hakkında bilinenler şu şekilde:

Siri Daha Karmaşık Görevleri Yerine Getirebilecek

Macrumors’un haberine göre, iOS 18 ile birlikte Siri’nin daha fazla konuşma etkileşimi ve proaktif zeka sağlayan gelişmiş doğal dil işleme ile önemli bir revizyondan geçmesi bekleniyor. Siri, uygulamalar içindeki daha karmaşık görevleri anlayacak ve gerçekleştirecek. Bu görevler, notları klasörler arasında taşımak ve e-postaları silmekten makaleleri ve son bildirimleri özetlemeye kadar uzanıyor.

Spotlight Araması Gelişiyor

Spotlight aramasının da benzer geliştirmeler göreceği ve daha akıllı ve alakalı sonuçlar sağlamak için sistem genelindeki bilgilerle daha derinlemesine entegre olacağı iddia ediliyor.

Yapay Zeka Mesaj Yanıtları Önerecek

iOS 18 ile birlikte çıkış yapması beklenen yapay zeka, Mesajlar’da yanıtlar önerecek ve mesaj içeriğine göre özel emojiler oluşturacak. Ayrıca, Fotoğraflar uygulaması yapay zeka destekli rötuş araçları içerecek ve Apple Music otomatik olarak oluşturulan çalma listeleri ve daha yumuşak şarkı geçişleri sunacak.

Uygulama Simgelerinin Renkleri Değiştirilebilecek

iOS 18’in ayrıca daha özelleştirilebilir bir Ana Ekran sunması bekleniyor. Kullanıcılar, uygulama simgelerini ızgaranın herhangi bir yerine yerleştirme ve uygulama simge renklerini değiştirme özgürlüğüne sahip olacak.

iOS 18 Hangi Cihazlara Gelecek?

iOS 18’in, iPhone XR ve iPhone XS kadar eski modeller de dahil olmak üzere iOS 17’yi destekleyen tüm iPhone’larla uyumlu olması bekleniyor. Yeni işletim sistemi güncellemesinin, iPhone 16 ile birlikte Eylül ayında yapılması bekleniyor.

World of Türkiyehaberlerimize göz atmak için tıklayın…

İlknur Şayir

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.