WOTTV E-DERGİ
DOLAR 32,8541 0.08%
EURO 35,2645 -0.02%
ALTIN 2.448,180,14
BITCOIN 21892050,03%
İsrail Mallarına Boykot: Ariel İsrail Malı Mı, Hangi Ülkenin Malı?

İsrail Mallarına Boykot: Ariel İsrail Malı Mı, Hangi Ülkenin Malı?

Vatandaşlar son İsrail Filistin olaylarından sonra İsrail mallarına boykot vermeye devam ediyor. Kullanılan deterjan ürünlerinden Ariel İsrail malı mı hangi ülkenin malı merakla arama motorlarından sorgulatılıyor. İşte Ariel markası deterjan ürün detayları...

6 Haziran 2024 16:54
İsrail Mallarına Boykot: Ariel İsrail Malı Mı, Hangi Ülkenin Malı?
0

BEĞENDİM

Son İsrail-Filistin olaylarının ardından vatandaşlar, İsrail ürünlerini boykot etmeye devam ediyor. Bu durum, Ariel gibi deterjan markalarının hangi ülkeye ait olduğunu merak eden birçok kişinin arama motorlarında araştırma yapmasına neden oluyor. İşte Ariel marka deterjan ürünlerinin ayrıntıları…

Ariel Kimin Markası Hangi Ülkeye Ait?

Çamaşır deterjanı kategorisinde öne çıkan Ariel markası, Amerika Birleşik Devletleri merkezli çok uluslu bir şirket olan Procter Gamble bir markasıdır. 1837 yılında kurulan Procter & Gamble, dünya çapında faaliyet göstermektedir.

Ariel, İngiltere’de Piyasaya Sürüldü

Ariel ilk olarak 1967 yılında İngiltere’de piyasaya sürülmüştür. Ancak, Ariel’in sahibi ve üreticisi olan Procter & Gamble’ın merkezi Amerika Birleşik Devletleri’ndedir. Bu nedenle Ariel’in anavatanı Amerika Birleşik Devletleri olarak kabul edilmektedir.

Ariel Türkiye’de de Popülerdir

Türkiye’de de popüler bir çamaşır deterjanı markası olan Ariel, Türkiye’de üretilmektedir. Ancak bu, Ariel’in Türk malı olduğu anlamına gelmemektedir. Markanın sahibi olan Procter & Gamble, Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunmaktadır.

Ariel İsrail Malı Mı?

ariel-israil-malı-mı

Ariel İsrail’in Mi?

Ariel markası, İsrail ile herhangi bir bağlantıya sahip değildir. Ariel ürünleri, İsrail‘de üretilmemekte veya satılmamaktadır.

Ariel’in Kurucusu Kimdir?

Procter & Gamble şirketinin kurucuları William Procter ve James Gamble’dır. Bu iki iş insanı, 1837 yılında şirketi kurarak Ariel gibi pek çok ürünün temellerini atmışlardır.

Ariel, dünya genelinde tercih edilen bir çamaşır deterjanı markasıdır ve sahibi olan Procter & Gamble şirketi Amerika Birleşik Devletleri merkezlidir. İsrail ile herhangi bir ilişkisi bulunmamaktadır.

World of Türkiye, haberlerimize göz atmak için tıklayın…

İlknur Şayir

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.