WOTTV E-DERGİ
DOLAR 32,3305 -0.02%
EURO 35,2423 0.63%
ALTIN 2.402,76-0,50
BITCOIN 21862280,17%
Mehmed Fetihler Sultanı bitti mi, erken final mi yaptı, ne zaman yayınlanacak? 11 HAZİRAN

Mehmed Fetihler Sultanı bitti mi, erken final mi yaptı, ne zaman yayınlanacak? 11 HAZİRAN

Mehmed Fetihler Sultanı sezon finali TRT 1 ekranlarında nefes kesen anlarla izleyiciyle buluşuyor. Fatih Sultan Mehmed’in destanı sürüyor.

11 Haziran 2024 13:34
Mehmed Fetihler Sultanı bitti mi, erken final mi yaptı, ne zaman yayınlanacak? 11 HAZİRAN
0

BEĞENDİM

TRT 1’in izleyici rekortmeni dizisi Mehmed Fetihler Sultanı, sezon finali ile ekrana dönüyor. Serkan Çayoğlu, Selim Bayraktar, Fikret Kuşkan, Tuba Ünsal gibi başarılı oyuncuların yer aldığı bu tarihi yapım, İstanbul’un fethini ve Fatih Sultan Mehmed’in kahramanlıklarını anlatıyor.

Yapımcılığını Eyüp Gökhan Özekin’in yaptığı dizinin senaryosu Ozan Bodur’a ait. Danışmanlıklarını ise Prof. Dr. Feridun Emecen ve Erhan Çavdaroğlu yapıyor.

Mehmed Fetihler Sultanı önceki bölümde Neler yaşandı?

Mehmed Fetihler Sultanı sezon finalinde Osmanlı ordusu, Zağanos Paşa liderliğinde Dimitria kalesine saldırıya geçiyor. Ancak kalenin güçlü direnişi Osmanlıları zor durumda bırakıyor. Ümitler tükenmişken, Sultan Mehmed cepheye gelerek askerlerine moral veriyor ve son bir hücum emri veriyor. Bu hamle ile kale düşecek mi?

Hurufiler ise Payitaht’ın dört bir yanında propaganda yapıyor. Devletin en derin noktalarına kadar sızmayı planlayan Hurufiler, beklenmedik bir engelle karşılaşıyor. Sultan Mehmed, devleti ve halkını bu tehlikeden korumakta kararlı. Peki, nasıl bir çözüm bulacak?

Mehmed Fetihler Sultanı bitti mi, erken final mi yaptı, ne zaman yayınlanacak? 11 HAZİRAN

Mara’nın Bizans’a Karşı Oynadığı Oyun ve Konstantinos’un Cezası

Mara, Hala Sultan’ı kullanarak Bizans’a karşı bir oyun oynamaya karar veriyor ve bu plan için Mehmed’den izin alıyor. Mara, bu tuzakta başarılı olabilecek mi? Konstantinos ise kaleyi kaybetmenin sorumluluğunu annesi Helena’ya yükleyerek acımasız bir ceza vermeye hazırlanıyor.

Mehmed Fetihler Sultanı Hangi Kanalda?

Mehmed Fetihler Sultanı sezon finali, 11 Haziran Salı akşamı saat 20.00’da TRT 1’de ekranlarda olacak. Kaçırmayın!

Mehmed Fetihler Sultanı konusu hakkında

Mehmed Fetihler Sultanı, Osmanlı’nın büyük hükümdarı Fatih Sultan Mehmed’in hayatını konu alıyor. Murad Han’ın Bursa’ya çekilmesiyle birlikte, Şehzade Mehmed tahta geçer. Avrupalı devletler tarafından toy olarak görülen Mehmed, aslında büyük bir stratejisttir. Tahta çıkmasıyla birlikte ilk mücadelesini Bizans’a sığınan Orhan’a karşı verir. Orhan, Mehmed’i küçümserken, Mehmed tahtın gerçek sahibi olduğunu kanıtlamak zorundadır.

Sultan Mehmed’in en büyük hayali ise Konstantiniyye’yi fethetmektir. Bu amacını gerçekleştirmek için vezirlerini toplar. Ancak bazı vezirler, Mehmed’in planını anlamaz ve zorluk çıkarır. Çandarlı’nın liderliğindeki grup, fetihin imkansız olduğunu düşünür. Fakat Mehmed kararlıdır ve hazırlıklara başlanmasını emreder.

Mehmed Fetihler Sultanı çekim yerleri

Mehmed Fetihler Sultanı dizisinin çekimleri hem Türkiye’de hem de yurt dışında gerçekleştirildi. Yurt dışı sahneleri İran’daki Nour Cinema City Platosu’nda çekildi.

Mehmed Fetihler Sultanı oyuncuları kimlerdir?

Dizinin geniş oyuncu kadrosunda; Serkan Çayoğlu, Selim Bayraktar, Fikret Kuşkan, Tuba Ünsal, Sinan Albayrak, Kenan Çoban, Bülent Alkış, Savaş Özdemir, Esila Umut ve Ali Nuri Türkoğlu gibi isimler yer alıyor.

Son Dakika Magazin Haberleri için Tıklayınız!

Mehmed Fetihler Sultanı 15. Bölüm (Sezon Finali) fragmanı

Uğur Selamcı

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.