WOTTV E-DERGİ
DOLAR 32,8086 0.04%
EURO 35,2439 -0.09%
ALTIN 2.447,310,10
BITCOIN 2178241-0,66%
Mehmed Fetihler Sultanı sezon finali yeni fragmanı çıktı! Mehmed Fetihler Sultanı 15. Bölüm fragmanı izle! 11 HAZİRAN
  • World of Türkiye
  • Magazin
  • Mehmed Fetihler Sultanı sezon finali yeni fragmanı çıktı! Mehmed Fetihler Sultanı 15. Bölüm fragmanı izle! 11 HAZİRAN

Mehmed Fetihler Sultanı sezon finali yeni fragmanı çıktı! Mehmed Fetihler Sultanı 15. Bölüm fragmanı izle! 11 HAZİRAN

Mehmed Fetihler Sultanı sezon finali heyecan verici sahnelerle TRT 1'de izleyiciyle buluşuyor. Fatih Sultan Mehmed'in destansı hikayesi devam ediyor.

11 Haziran 2024 13:32
Mehmed Fetihler Sultanı sezon finali yeni fragmanı çıktı! Mehmed Fetihler Sultanı 15. Bölüm fragmanı izle! 11 HAZİRAN
0

BEĞENDİM

Mehmed Fetihler Sultanı sezon finali yeni fragmanı çıktı! TRT 1’in büyük ilgi gören dizisi Mehmed Fetihler Sultanı, sezon finali ile izleyicileri ekrana kilitlemeye hazırlanıyor. Serkan Çayoğlu, Selim Bayraktar, Fikret Kuşkan, Tuba Ünsal gibi ünlü oyuncuların rol aldığı bu tarihi dizi, İstanbul’un fethini ve Fatih Sultan Mehmed’in destansı hikayesini anlatıyor.

Dizinin yapımcılığını Eyüp Gökhan Özekin üstlenirken, Ozan Bodur senaryoyu kaleme alıyor. Prof. Dr. Feridun Emecen ve Erhan Çavdaroğlu ise dizinin danışmanları olarak yer alıyor.

Mehmed Fetihler Sultanı 14. Bölümde Neler oldu?

Mehmed Fetihler Sultanı sezon finalinde, Osmanlı ordusu Zağanos Paşa önderliğinde Dimitria kalesine saldırıyor. Ancak kalenin güçlü direnişi Osmanlıları zor durumda bırakıyor. Tam ümitler tükenmişken, Sultan Mehmed sahneye çıkarak askerlerine moral veriyor ve son bir saldırı emri veriyor. Bu hamle ile kale düşecek mi, yoksa Mehmed başarısız mı olacak?

Hurufiler ise İstanbul’un dört bir yanında propaganda yapmaya devam ediyor. Devletin kalbine kadar sızmayı hedefleyen Hurufiler, beklenmedik bir engelle karşılaşıyor. Sultan Mehmed, devleti ve halkını korumakta kararlı. Ancak bu sorunu nasıl çözecek?

Mehmed Fetihler Sultanı sezon finali yeni fragmanı çıktı! Mehmed Fetihler Sultanı 15. Bölüm fragmanı izle! 11 HAZİRAN

Bizans’a Oyun ve Konstantinos’un Cezası

Mara, Hala Sultan’ı kullanarak Bizans’a bir oyun oynamayı planlıyor ve bu plan için Mehmed’den izin alıyor. Mara, tuzağında başarılı olacak mı? Öte yandan, Konstantinos, kaleyi kaybetmenin sebebini annesi Helena’da buluyor ve acımasız bir ceza vermeye hazırlanıyor.

Mehmed Fetihler Sultanı Sezon Finali Ne Zaman, Hangi Kanalda?

Mehmed Fetihler Sultanı sezon finali, 11 Haziran Salı akşamı saat 20.00’da TRT 1 ekranlarında izleyiciyle buluşuyor. Kaçırmayın!

Dizinin Konusu Nedir?

Mehmed Fetihler Sultanı, Osmanlı’nın büyük hükümdarı Fatih Sultan Mehmed’in hayatını konu alıyor. Murad Han’ın Bursa’ya çekilmesiyle oğlu Şehzade Mehmed tahta geçer. Avrupa devletleri tarafından toy olarak görülen Mehmed, aslında büyük bir stratejisttir. Tahta çıkmasıyla birlikte ilk mücadelesini Bizans’a sığınan Orhan’a karşı verir. Orhan, Mehmed’i küçümserken, Mehmed tahtın gerçek sahibi olduğunu kanıtlamak zorundadır.

Sultan Mehmed’in en büyük hedefi ise Konstantiniyye’yi fethetmektir. Bu amacını gerçekleştirmek için vezirlerini toplar. Ancak bazı vezirler, Mehmed’in planını anlamaz ve zorluk çıkartır. Çandarlı’nın liderliğindeki grup, fetihin imkansız olduğunu düşünür. Fakat Mehmed kararlıdır ve hazırlıklara başlanmasını emreder.

Nerede Çekiliyor?

Mehmed Fetihler Sultanı dizisinin çekimleri hem Türkiye’de hem de İran’da gerçekleştirildi. Yurt dışı sahneleri, İran’daki Nour Cinema City Platosu’nda çekildi.

Mehmed Fetihler Sultanı Oyuncu Kadrosu

Dizinin güçlü oyuncu kadrosunda; Serkan Çayoğlu, Selim Bayraktar, Fikret Kuşkan, Tuba Ünsal, Sinan Albayrak, Kenan Çoban, Bülent Alkış, Savaş Özdemir, Esila Umut ve Ali Nuri Türkoğlu gibi isimler yer alıyor.

Son Dakika Magazin Haberleri için Tıklayınız!

Mehmed Fetihler Sultanı 15. Bölüm (Sezon Finali) fragmanı

Uğur Selamcı

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.