WOTTV E-DERGİ
DOLAR 32,2890 0.19%
EURO 34,9390 0.23%
ALTIN 2.414,63-0,27
BITCOIN 2188221-0,92%
Patiswiss olayı nedir? Patiswiss kimin, küflü çikolata olayı nedir? Patiswiss Migros’da satılıyor mu?
  • World of Türkiye
  • Magazin
  • Patiswiss olayı nedir? Patiswiss kimin, küflü çikolata olayı nedir? Patiswiss Migros’da satılıyor mu?

Patiswiss olayı nedir? Patiswiss kimin, küflü çikolata olayı nedir? Patiswiss Migros’da satılıyor mu?

Patiswiss Küflü Çikolata olayı nedir? Patiswiss eski sahibi Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu cevabı nedir? Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu ve eşi Ali Sinan Tunaoğlu kimdir?

24 Nisan 2024 18:11
Patiswiss olayı nedir? Patiswiss kimin, küflü çikolata olayı nedir? Patiswiss Migros’da satılıyor mu?
0

BEĞENDİM

Patiswiss Olayı, bir sosyal medya kullanıcısının küflü çikolata fotoğrafı paylaşmasıyla başlayan ve CEO’nun tepkisiyle alevlenen bir skandal. Olayda neler yaşandı, ne sonuçlar doğurdu, gelin birlikte inceleyelim.

Küflü Çikolata ve Tepkiler

Bir Twitter kullanıcısı, marketten aldığı Patiswiss çikolatanın küflü olduğunu fotoğraflarla paylaştı. Bu paylaşım, Patiswiss CEO’su Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu’nun dikkatini çekti. Tunaoğlu, kullanıcıya öfkeli bir şekilde cevap vererek, evindeki nem oranını kontrol etmesini ve marka karalama yapmamasını söyledi. Hatta, “Karşında dev Migros ve biz varız” diyerek dava açma tehdidinde bulundu.

Tepkiler ve Migros’un Adımı

Bu tepki, sosyal medyada büyük bir tepki dalgasına yol açtı. Birçok kullanıcı, Tunaoğlu’nun tavrını kınayarak, Patiswiss ürünlerini boykot etmeye çağırdı. Tepkiler üzerine Migros, Patiswiss ürünlerini raflardan kaldırdığını duyurdu. Carrefour da Migros’u takip ederek Patiswiss ürünlerini satıştan kaldırdı.

Patiswiss olayı nedir? Patiswiss kimin, küflü çikolata olayı nedir? Patiswiss Migros'da satılıyor mu?

Tunaoğlu’nun İstifa ve Yerine Gelen isim

Yaşanan bu olaylar sonucunda Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu, sosyal medya hesabından istifa ettiğini açıkladı. Tunaoğlu, yaptığı hatayı kabul ederek özür diledi ve şirketten ayrıldığını belirtti. Patiswiss’in yeni Yönetim Kurulu Başkanı olarak ise Ali Sinan Tunaoğlu atandı.

Ali Sinan Tunaoğlu kimdir?

Elif Aslı Yıldız’ın eşi olan Sinan Tunaoğlu, Türk iş adamı ve girişimci olarak tanınıyor. Ali Sinan Tunaoğlu, 1955’te doğdu. Ankara Fen Lisesi’nin ardından 1978 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği’nden mezun oldu. 1979 yılında ise aynı bölümden yüksek lisansı derecesi aldı.

1981 yılında Mikrotek adında bir şirket kurarak endüstriyel elektronik cihaz üretimi üzerine çalışan Tunaoğlu, 1986’da ise Karel’de kurucu ortak oldu.Ali Sinan Tunaoğlu hâlen Karel Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevine devam ediyor. Ali Sinan Tunaoğlu, Elif Aslı Yıldız ile 2022’de dünyaevine girdi.

Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu kimdir?

Küflü çikolata fotoğraflarına verdiği skandal yanıt ve ardından yaptığı yeni açıklamalarla gündeme oturan Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu Patiswiss CEO’sudur. Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu, Elektrik Elektronik Mühendisliği alanında mezun oldu ve iş dünyasına giriş yaptı. Ankara’da 200 metrekarelik bir pastane satın alarak kariyerine başladı. Bu deneyimden ilham alarak Patiswiss markasını kurdu. Patiswiss, kaliteli ve özgün tatlar sunarak müşterilerin beğenisini kazandı.

Uğur Selamcı

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.