WOTTV E-DERGİ
DOLAR 32,6039 0.12%
EURO 35,0377 0.43%
ALTIN 2.418,56-0,18
BITCOIN 2092317-3,50%
  • Hamburger 3
3 ilde denize girmek yasaklandı

3 ilde denize girmek yasaklandı

Sakarya, Kocaeli ve İstanbul'un belli bölgelerinde olumsuz hava koşulları nedeniyle denize girmek yasaklandı.

19 Ağustos 2023 11:11
3 ilde denize girmek yasaklandı
0

BEĞENDİM

3 ilde denize girmek yasaklandı… Sakarya, Kocaeli ve İstanbul olmak üzere 3 ilde olumsuz hava koşulları nedeniyle denize girmek yasaklandı.

Sakarya

Sakarya’da olumsuz hava ve deniz koşulları nedeniyle 3 ilçede denize girilmesine yasak geldi. Sakarya’nın Karadeniz’e kıyısı olan Karasu, Kocaali ve Kaynarca ilçelerinin sahil kesimlerinde dalga ve rip akıntısı etkili oluyor.

Elverişsiz şartlar nedeniyle kaymakamlıklar tarafından bugün de 3 ilçede denize girmek yasaklandı. Görev yaptıkları sahillerde bayrakları kırmızıya çeviren Büyükşehir Belediyesi cankurtaran ekipleri, vatandaşları uyarıyor.

3 ilde olumsuz hava koşulları nedeniyle denize girmek yasaklandı

İstanbul

Beykoz Kaymakamlığı ise Riva sahillerinde beklenen yoğun dalga ve akıntı nedeniyle bu hafta sonu denize girilmesinin yasaklandığını duyurdu.

Kaymakamlıktan yapılan açıklamada, Meteoroloji Genel Müdürlüğünün verilerine göre Riva sahillerinde yarın ve 20 Ağustos Pazar günü rüzgarın hızının 20-25 kilometre şiddetinde, dalgaların ise 1,5-2 metre boyunda olmasının öngörüldüğü kaydedildi.

3 ilde olumsuz hava koşulları nedeniyle denize girmek yasaklandı.

Kocaeli

Kocaeli’nin Kandıra ilçesinde olumsuz hava ve deniz koşulları nedeniyle dün ve bugün denize girilmesine yasak getirilmişti.

Kaymakamlıktan yapılan açıklamaya göre, elverişsiz şartlar sebebiyle bugün ve yarın Kovanağzı, Kerpe, Miço Koyu, Kumcağız ve Cebeci’de cankurtaran hizmeti verilen mavi bayraklı alan dışındaki tüm plaj ve koylarda denize girmek yasaklandı.

Yetkililer, vatandaşları dikkatli olması ve yasaklara uyması konusunda uyarıyor.

World of Türkiye

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.