WOTTV E-DERGİ
DOLAR 32,2933 -0.05%
EURO 35,1588 0.56%
ALTIN 2.406,40-0,35
BITCOIN 21859090,10%
7. İstanbul Ekonomi Zirvesi’nin basın toplantısı gerçekleşti

7. İstanbul Ekonomi Zirvesi’nin basın toplantısı gerçekleşti

7. İstanbul Ekonomi Zirvesi’nin basın toplantısı 22 Ağustos Salı günü Çırağan Sarayı’nda gerçekleşti.

22 Ağustos 2023 14:02
7. İstanbul Ekonomi Zirvesi’nin basın toplantısı gerçekleşti
0

BEĞENDİM

Bu yıl 28 Eylül-01 Ekim tarihleri arasında “Avrupalı Şirketler İçin Türkiye’deki Yatırım Fırsatları” temasıyla Berlin’de, 8-9 Aralık tarihinde ‘’Sürdürülebilir Yaşam ve Akıllı Şehirler’’ ana temasıyla 7.kez Çırağan Sarayı’nda gerçekleşecek olan İstanbul Ekonomi Zirvesi öncesi basın toplantısı düzenlendi.

İstanbul Ekonomi Zirvesi İcra Kurulu Başkanı Abdullah Değer, Koluman Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kaan Saltık, Vispera Kurucu Ortağı ve CEO’su Aytül Erçil, SuperPay Yönetim Kurulu Başkanı Furkan Tanrıverdi, Uğurcan Gümrük Müşavirliği Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Gülek Balta, Karaoğlu Group Yönetim Kurulu Başkanı Taner Karaoğlu, İstanbul Ekonomi Zirvesi Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Üyeleri toplantıda bir araya geldi.

“SÜRDÜRÜLEBİLİR YAŞAM VE AKILLI ŞEHİRLER”

Bu yılki zirve, “Sürdürülebilir Yaşam ve Akıllı Şehirler” ana teması etrafında şekillenecek. İstanbul Ekonomi Zirvesi, kentsel çevrelerin geleceğini şekillendirmede sürdürülebilir uygulamaların ve yenilikçi teknolojilerin potansiyelini keşfetmeyi hedefliyor.

İstanbul Ekonomi Zirvesi, dünyanın ekonomik durumu, iklim değişikliğine uyum, gelir dağılımındaki adaletsizlik, toplumsal cinsiyet eşitliği ve kadınların güçlendirilmesi, tüm insanların barış ve refah içinde yaşamasını sağlamak gibi önemli konuların tartışılacağı, mevcut sorunlara etkin çözümlerin aranacağı oturumlar ve paneller düzenleyerek dünya için önemli bir yol haritası ve referans noktası olacak.

İstanbul Ekonomi Zirvesi İcra Kurulu Başkanı Abdullah Değer;

Zirveye, Almanya’dan da çok sayıda iş insanı katılım sağlayacak. Zirve, Avrupa ve Türk işletmeleri arasındaki ekonomik iş birliğini ve ortaklıkları geliştirmeyi hem Türk hem de Avrupa iş dünyasının önde gelen isimlerini, uzmanlarını ve temsilcilerini yatırım olanaklarını keşfetmek ve ekonomik iş birliğini geliştirmek için bir araya getirmeyi, işletmeler arası (B2B) görüşmeleri kolaylaştırmayı amaçlıyor.” dedi.

“AMACIMIZ YENİ YATIRIM FIRSATLARINI BELİRLEMEDE SOMUT GİRİŞİMLERDE BULUNMAK”

Değer, amaçlarının yeni yatırım fırsatlarını belirlenmesinde somut girişimlerde bulunmak ve bunların uluslararası arenada tanıtılmasına güçlü bir zemin oluşturmak olduğunu ifade etti.

Geçtiğimiz günlerde Bakan Şimşek ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz’ın değindiği konuları hatırlatan Değer, Mersin-Tarsus Tarımsal Ürün İşleme İhtisas Organize Sanayi Bölgesi projesi, Koluman Otomotiv Endüstri A.Ş.’nin Tarsus’ta askeri araç ve üstyapı tasarımı, üretimi ve entegrasyonu faaliyetleri, Kalyon PV markası olan Oncharge’ın şehir içi ve şehirlerarası yollarda hayata geçirdiği şarj istasyonları ile birlikte ülkemizdeki elektrikli araç kullanımına katkı sağlamaları konularına değindi.

Değer son olarak;

“İstanbul’umuzun ve ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak, daha iyi ve sürdürülebilir bir dünyayı mümkün kılmak misyonuyla çıktığımız yolda tüm paydaşları hızlı ve ortak amaca yönelik birlikte hareket etmeye davet ediyoruz” dedi.

İSTANBUL ALTIN DEĞERLER ÖDÜL TÖRENİ VE GALA YEMEĞİ

İki günlük zirvenin sonunda 9 Aralık 2023’te İstanbul Altın Değerler Ödül Töreni ve Gala Yemeği gerçekleşecek. İstanbul Altın Değerler Ödül Töreni ve Gala Yemeği ünlü tasarımcıların son trendlerini sergileyen bir defileye ev sahipliği yapacak.

Bu prestijli etkinlik, kültür, moda ve sanatı bir araya getiren zirvenin öne çıkan özelliği olacak.

İSTANBUL EKONOMİ ZİRVESİ BERLİN’DE

İstanbul Ekonomi Zirvesi 28 Eylül-01 Ekim tarihleri arasında ‘‘Avrupalı Şirketler İçin Türkiye’deki Yatırım Fırsatları’’ temasıyla Berlin Büyükelçiliği himayesinde, ilk kez Berlin’de gerçekleşecek.

Zirve, Türk- Alman Ticaret ve Sanayi odası (TD-IHK) iş birliği ile gerçekleştirilecek. Türkiye’nin cazip yatırım ortamına odaklanan zirve, katılımcıların bilgi alışverişinde bulunmaları, yeni trendleri tartışmaları ve değerli bağlantılar kurmaları için zemin hazırlayacak.

Zirve, finans, teknoloji, enerji, savunma sanayii, gıda, otomotiv, ulaştırma, makine, çevre teknolojileri, tarım, sağlık, inşaat, turizm, yeşil mutabakat dahil olmak üzere çeşitli sektörler hakkında 6 farklı panel düzenlenecek.

World of Türkiye

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.