WOTTV E-DERGİ
DOLAR 32,2933 -0.05%
EURO 35,1588 0.56%
ALTIN 2.406,40-0,35
BITCOIN 21859090,10%
Altın Koza’da Onur Ödülleri

Altın Koza’da Onur Ödülleri

30. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali düzenleniyor. 18-24 Eylül arasında gerçekleşecek festivalde, Onur Ödülleri usta oyuncular Cihan Ünal ve Perran Kutman'a verildi.

22 Eylül 2023 17:41
Altın Koza’da Onur Ödülleri
0

BEĞENDİM

30. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali kapsamında Onur Ödülleri gecesi Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirildi.

Sunuculuğunu Gani Müjde’nin yaptığı törende, festivale katılan filmler tanıtıldı.

Festivalde Onur Ödülleri Cihan Ünal ve Perran Kutman’a verildi.

Oyuncu Cihan Ünal, yönetmen Biket İlhan’ın, oyuncu Perran Kutman ise oyuncu Halil Ergün’ün elinden ödüllerini aldı.

Türkiye’nin Oscar’ı

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, törende yaptığı konuşmada, Adanalıların çok sanatsever ve sinemasever olduğunu söyledi.

Karalar, konuşması şu şekilde:

“Adana gerçekten toprağı kadar verimli sanatçı yetiştiren bir kent. Dolayısıyla sadece sinemada değil tiyatroda, edebiyatta bir sürü dalda önemli sanatçılar yetiştiriyor. Adanalı olmaktan büyük büyük onur duyuyorum. Bizi onurlandıran sanatçıları unutmadık. Olağanüstü oyunculuk kabiliyetiyle çok güzel yapıtlarıyla sinemaya damgasını vurarak bizi onurlandıran iki değerli sanatçıya bugün onur ödülü verdik. Altın Koza deyince Adana akla gelir. Adana deyince sinema akla gelir. Sinema deyince Altın Koza akla gelir. Altın Koza Türkiye’nin Oscar’ıdır.”

“Sinemamızın bir emekçisi olmak benim için onurların en büyüğü”

Türk Sineması’nın usta ismi Perran Kutman’a ödülünü, Halil Ergün takdim etti. Perran Kutman ‘’Sinemamızın bir emekçisi olmak benim için onurların en büyüğü. Cumhuriyetimizin 100. yılında sinema adına yapılan bu organizasyonun bir parçası olmak o kadar mutluluk verici ki. Güzel insan demek Adanalı demek benim için. Sinemaya tutkulu insanların şehri demek. Pamuk demek, sanat demek, bereket, barış ve sevgi demek… Tüm Adanalılara, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum’’ dedi.

Ünal’dan teşekkür

Festivalde Onur Ödülü’nü alan usta oyuncu Cihan Ünal’ın ödülünü, Zeydan Karalar ve Biket İlhan verdi. Cihan Ünal ‘’Eylül ayının son günlerinde, sonbahar yapraklarıyla örtülü bahçemizde rengarenk çiçekler açtı bu anlamlı ödülle. Altın Koza’da emeği geçen, başta sevgili, değerli belediye başkanımız Zeydan Karalar olmak üzere, tüm jüri üyelerine, etkinliğe katılan sanatçılara ve sanatseverlere sonsuz teşekkürler.’’ dedi.

Ödül töreninin ardından Çukurova Senfoni Orkestrası sahne aldı.

World of Türkiye

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.