WOTTV E-DERGİ
DOLAR 32,5168 -0.08%
EURO 34,9706 0.36%
ALTIN 2.435,430,52
BITCOIN 2074810-4,01%
  • Hamburger 3
Asmir Medya, savunma ve sağlık turizmi alanındaki yeni dergilerini tanıttı

Asmir Medya, savunma ve sağlık turizmi alanındaki yeni dergilerini tanıttı

Medyanın yükselen yıldızı Asmir Medya, savunma sanayi ve sağlık alanındaki yayınlarını basına tanıttı. Türk savunma sanayinin yeni dergisi Times of Defence ve sağlık turizmi dergisi World of Health Tourism, Türkiye’deki gelişmeleri dünyaya tanıtacak.

5 Şubat 2024 13:38
Asmir Medya, savunma ve sağlık turizmi alanındaki yeni dergilerini tanıttı
0

BEĞENDİM

Türkiye’nin en yeni yayın grubu Asmir Medya, yayın çalışmalarını çeşitlendirme kararı aldı. Yerli ve milli savunma alanında yayınlanacak Times of Defence, hem dergi hem de haber sitesi ile savunma sanayinin referans yayını olacak. Öte yandan Türk sağlık alanındaki çalışmaları dünyaya duyurma hedefiyle yayın hayatına başlayan World of Health Tourism Dergisi, gündemdeki ve şirketlerdeki son gelişmeleri okuyuculara aktaracak. İki dergi de Mart ayı itibariyle yayın hayatına başlıyor.

 

Amacımız Yerli ve Milli Savunma Sanayinin yurtdışında tanıtımına katkı

Asmir Medya Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Kemal As, yayın hayatına başlayacak olan Times of Defence için yaptığı açıklamada; “Türkiye’nin milli savunma sanayisi tarihinin en güçlü olduğu dönemi yaşıyor. Rakamlara göre, Türkiye’nin savunma sanayi alanındaki ihracatı, 2023 yılı içerisinde 5.5 milyar dolar olarak kayıtlara geçti. Türkiye’nin savunma ve havacılık sanayi alanındaki ihracat performansı, artan bir tempoda devam ediyor. 2022 yılında 4.3 milyar dolar tutarında ihracat gerçekleştirilen sektör, bu yıl %27.1 artış ile 5.5 milyar dolar tutarında ihracat gerçekleştirdi. Binlerce yıllık tarihinde her zaman önemli değere sahip milli savunma sanayimiz son dönemde dünya sahnesinde hak ettiği yeri tekrar devralıyor. World of Türkiye yayınlarımızın yanında Times of Defence’i de ekleyerek medyadaki varlığımızı büyütüyoruz. Times of Defence olarak da amacımız Yerli ve Milli Savunma Sanayini yurtdışında tanıtımına katkı sağlamak” dedi.

Sağlık turizmi yayınları da başlıyor

Türkiye’nin sağlık çalışmalarının da yer aldığı World of Health Tourism de yayınlarına başlıyor. World of Health Tourism Dergisi ve haber sitesi Türkiye’nin son 5 yılda atağa kalkan sağlık turizmin gerek yurtiçinde gerekse yurtdışındaki çalışmalarını duyuracak.

Reşit Kemal As, yeni yayın ile ilgili de “Türk sağlık turizmi geliri 2022 yılında 2,1 milyar dolar, 2023 yılında da 3 milyar doların üzerinde gelir elde edildi. Bu başarı devlet ve özel sektörün birlikte çalışması sonucu oluşuyor. Türk sağlık hizmetleri göz hastalıklarından, diş sağlığına, organ naklinden plastik cerrahiye, onkolojiden saç ekimine kadar geniş bir alanda uluslararası standartlarda çalışıyor. Amacımız savunma sanayinde olduğu gibi sağlık turizminde de Türkiye’nin tanıtımı ve gelişmesine katkı sağlamak.” ifadelerini kullandı.

“Ülkemizin her alanında gelişimine katkı sağlamak için elimizi taşın altına koyuyoruz”

Türkiye’nin gerek teknoloji gerek sanayi gerekse sağlık alanlarındaki gelişimine katkı sağlamak için elini taşın altına koymaktan çekinmediklerini belirten Asmir Medya Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Kemal As, “Türkiye’nin dünyanın yükselen güneşi konumunu korumak ve gelişmesine katkı sağlamak için yeni yayınlarımızla her bir fedakârlığı sağlamak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” şeklinde konuştu.

World of Türkiye

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.