WOTTV E-DERGİ
DOLAR 32,3124 0%
EURO 35,1470 0.55%
ALTIN 2.402,42-0,51
BITCOIN 21792090,00%
Avcı ve Uzun müdürlere hakları iade edildi

Avcı ve Uzun müdürlere hakları iade edildi

Haklarındaki adli soruşturmalar gerekçe gösterilerek rütbeleri sökülen, silahlarına el konulan Eski emniyet müdürleri Hanefi Avcı ve Sabri Uzun'a hakları geri verildi.

14 Eylül 2023 14:51
Avcı ve Uzun müdürlere hakları iade edildi
0

BEĞENDİM

Hanefi Avcı ve Sabri Uzun hakkında İçişleri Bakanlığı tarafından idari soruşturma başlatılmış her iki ismin de rütbeleri sökülerek silahlarına el konulmuştu.

Rütbeleri sökülen, silahlarına el konulan eski emniyet müdürleri Sabri Uzun ve Hanefi Avcı, haklarını geri aldı.

Alınan hakları geri verildi

Emniyet Genel Müdürlüğüne ait binalara girişleri de yasaklanan eski emniyet müdürleri kararı idare mahkemesine taşıdı. Mahkeme tarafından verilen yürütmeyi durdurma kararını işleme koyan içişleri Bakanlığı, Uzun ve Avcı’nın rütbeleri, beylik silahları ve Emniyet Genel Müdürlüğü’ne ait binalara giriş haklarını geri verdi.

Ne olmuştu?

Avcı’ya Demirtaş söylemi için soruşturma

Eski Emniyet Müdürü ve Kaçakçılık ve Organize Suçlar Mücadele (KOM) Dairesi Başkanı Avcı hakkında da, “AİHM kararı doğrultusunda Selahattin Demirtaş’ın serbest bırakılması gerektiğini” söylediği için hakkında soruşturma başlatılmıştı. Soruşturmanın ardından Avcı’nın 20 Haziran 2022’de rütbeleri ve silahı geri alınmıştı.

Uzun’un Kaftancıoğlu paylaşımı

Eski Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Dairesi Başkanı Sabri Uzun, mahkumiyeti Yargıtay tarafından onanan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na destek veren bir paylaşımda bulunmuş “Türk kadınlarını sizin şahsınızda kutluyorum” ifadelerini kullanmıştı. Uzun’un, paylaşımının ardından başlatılan soruşturma sonucunda 11 Haziran 2022’de rütbeleri sökülmüş, silahı alınmıştı.

World of Türkiye

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.