WOTTV E-DERGİ
DOLAR 32,2720 0.14%
EURO 34,9020 0.1%
ALTIN 2.416,34-0,20
BITCOIN 2189765-1,20%
Bakan Tunç: DEM Parti Aynı Yolu İzlerse Aynı Muameleyle Karşılaşır

Bakan Tunç: DEM Parti Aynı Yolu İzlerse Aynı Muameleyle Karşılaşır

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, DEM Parti'nin kapatılması davası tartışmalarına ilişkin, "Aynı yolu izlerse DEM Partisi aynı muameleyle karşılaşır. O yüzden diyorum ki demokratik siyaset yapın yetkiyi kötüyü kullanmayın" dedi.

24 Nisan 2024 12:17
Bakan Tunç: DEM Parti Aynı Yolu İzlerse Aynı Muameleyle Karşılaşır
0

BEĞENDİM

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını cevapladı.

Bakan Tunç’un açıklamalarından öne çıkanlar:

2010 değişikliğiyle çocuk hakları Anayasamıza girmişti. Çocuk koruma kapsamında alınan tedbirler var. Çocuk Adalet Sistemi dediğimiz, çocuklara özgü yargılama yapılacak mekanların yetişkinlerden ayrı olması gerekiyor. Bu sistemi hayata geçirdik. Uygun mekanları edinerek çocukların yetişkinlerden ayrı yargılanmasını sağlıyoruz.

DEM Parti’nin Kapatılması Davası Tartışmaları

Demokratik hukuk devletinde şiddet olmaz. Demokratik hukuk devleti şiddeti suç sayar. Mevzuatımızda ve uluslararası hukukta bu böyledir. Demokratik hukuk devleti terörü teşviği suç sayar. Teröre ve şiddete müsaade edilmez. Geçmişte kapatılan partiler oldu. Yine böyle bir süreçle karşı karşıya kalmak istemiyorsanız, terörle aranıza mesafe koyun. Teröre destek açıklaması yaparsanız buna izin verilmez. Demokratik hukuk devleti buna müsaade etmez. Özgürlüğün bir sınırı vardır. Yaşam hakkının düşmanı olan terörle mücadelemiz devam edecektir. Aynı yolu izlerse DEM Partisi aynı muameleyle karşılaşır. O yüzden diyorum ki demokratik siyaset yapın yetkiyi kötüyü kullanmayın. Halka hizmet yerine milletin kaynaklarını bu millet düşmanlarına aktarma gayretinde olursanız yasa çerçevesinde verilen yetkiler kullanılır.

Cengiz Han Erdoğan

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.