WOTTV E-DERGİ
DOLAR 32,2150 0.03%
EURO 35,1055 0.22%
ALTIN 2.532,351,28
BITCOIN 2160085-0,24%
Bakanlıktan, 17 Milyar Liralık Sahte Faturaya İnceleme

Bakanlıktan, 17 Milyar Liralık Sahte Faturaya İnceleme

Hazine ve Maliye Bakanlığı, sahte fatura ve kayıt dışı ekonomiyle mücadele kapsamında 17 milyar liralık sahte faturayı incelemeye aldı. Vergi kaçakçılığına karşı kararlı adımlar atılıyor.

15 Mayıs 2024 11:19
Bakanlıktan, 17 Milyar Liralık Sahte Faturaya İnceleme
0

BEĞENDİM

Hazine ve Maliye Bakanlığı, sahte fatura kullanımını engellemek için geniş kapsamlı bir inceleme başlattı. Bakan Mehmet Şimşek’in talimatıyla harekete geçen maliye ekipleri, toplamda 17 milyar liralık sahte faturayı mercek altına aldı.

Hazine ve Maliye Bakanlığı, kayıt dışı ekonomiyle mücadeleyi hızlandırmak amacıyla yeni bir çalışma başlattı. Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı’na bağlı 230 vergi müfettişi, Türkiye genelinde 50 ilde sahaya indi. Bu müfettişler, sahte belge kullanarak vergi kaçıran mükellefleri tespit etmek için yoğun bir çalışma yürütüyor.

Sıfır faizli kredi veren bankalar hangileri? Sıfır faizli kredi kampanyaları! Sıfır faizli kredi Akbank, Garanti, Yapı kredi, Enpara! Sıfır faizli kredi nasıl alınır? Sıfır faizli kredi en uygun hangisi?

Sahte belge kullanımıyla ilişkilendirilen 5100 mükellef, Bakanlık tarafından inceleme altına alındı. Bu mükelleflerin, sahte belge kullanarak vergi kaçırma faaliyetleri detaylı bir şekilde araştırılacak. Sahte belge düzenleyen ve kullanan kişilere yönelik yapılan bu inceleme, devletin vergi kayıplarını en aza indirmeyi amaçlıyor.

Vergi kaçakçılığına karşı kararlı bir duruş sergileyen Hazine ve Maliye Bakanlığı, sahte fatura düzenleyen ve kullanan kişilere karşı sıfır tolerans politikası izliyor. Bakanlık, kayıt dışı ekonomiyle mücadelede daha etkin bir rol üstlenerek, vergi kayıplarını en aza indirmeyi hedefliyor.

 

Cengiz Han Erdoğan

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.