WOTTV E-DERGİ
DOLAR 32,2053 -0.22%
EURO 35,1156 -0.22%
ALTIN 2.498,171,32
BITCOIN 21561720,16%
Bayraktar’a İftira Atmıştı: Gözaltına Alınan Şahsın Sicili Kabarık Çıktı

Bayraktar’a İftira Atmıştı: Gözaltına Alınan Şahsın Sicili Kabarık Çıktı

Baykar hakkında "İsrail'e jet yakıtı satmışlar" diyen Evren Barış Yavuz hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından re’sen soruşturma başlatılmıştı. Yavuz dün "Alevilerin neden bir PKK'sı olmalıydı?" yazısı nedeniyle başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alındı.

13 Nisan 2024 13:52
Bayraktar’a İftira Atmıştı: Gözaltına Alınan Şahsın Sicili Kabarık Çıktı
0

BEĞENDİM

Evren Barış Yavuz, Türkiye’nin savunma sanayisindeki başarılı projelerine imza atan neferlerinden BAYKAR Teknoloji’ye “İsrail’e jet yakıtı satıldı” demişti.

Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar, İsrail’e jet yakıtı satıldığı iddialarına çok sert tepki göstererek yalanladı. Bayraktar, konuyu yargıya taşıyacaklarının altını çizerek, kazanılan tazminatın Gazze’ye yardım olarak gönderileceğini vurguladı.

Savcılık Soruşturma Başlatmıştı

Evren Barış Yavuz hakkında “Alevilerin neden bir PKK’sı olmalıydı?” yazısı nedeniyle İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından re’sen soruşturma başlatılmıştı. Bu soruşturma kapsamında Yavuz dün gözaltına alındı. Yavuz’un İBB’nin seçim kampanyasında görev aldığı da belirtilmişti. Yavuz hakkında çıkan haberlerin ardından sosyal medya hesaplarını kapatmıştı.

Sicil Dosyası Kabarık Çıktı

Gözaltına alınan Evren Barış Yavuz’un sicili kabarık çıktı. Evren hakkında, Türkiye karşıtlığı ile ünlü Friedrich Ebert Stiftung (FES) isimli Sivil Toplum Kuruluş ile para ilişkisinin incelendiği belirtildi. Yine Evren’in MLKP terör örgütü içerisinde faaliyet gösterdiği ve gözaltına alındığı, 2019 yılında PKK terör örgütü propagandasını yapmaktan dolayı şüpheli olarak halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılama suçundan dolayı hakkında adli işlem yapıldığı, PKK ve DHKP/C örgüt sempatizanları tarafından gerçekleştirilen kanunsuz gösteriye katıldığının da yer aldığı ileri sürüldü.

Cengiz Han Erdoğan

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.