WOTTV E-DERGİ
DOLAR 32,2097 0.08%
EURO 35,0271 0.05%
ALTIN 2.516,130,24
BITCOIN 22873367,03%
Belçika Prensi’nden Türkiye’ye Övgü

Belçika Prensi’nden Türkiye’ye Övgü

Belçika Kraliyet ailesi üyesi Prens Laurent, Türkiye'ye son dönemde yaptığı ziyaretlere dair izlenimlerini anlattı. Türkiye'nin savunma sanayisinde dünyanın en iyileri arasında olduğunu belirten Prens, yenilenebilir enerjide de büyük potansiyeli olduğunu söyledi.

13 Mayıs 2024 17:45
Belçika Prensi’nden Türkiye’ye Övgü
0

BEĞENDİM

Belçika Kraliyet ailesi üyesi Prens Laurent, Türkiye’ye son dönemde yaptığı ziyaretlerde edindiği izlenimi, Türkiye’nin savunma ve enerji başta olmak üzere çeşitli alanlarda taşıdığı potansiyeli değerlendirdi.

“Türkiye’nin büyük potansiyeli var”

Prens Laurent, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Türkiye’yi savunma sanayisinde dünyanın en iyileri arasına taşıdığını belirterek, Türkiye’nin bu alanda gösterdiği başarı gibi, yenilenebilir enerji ve enerji verimliliği teknolojileri alanında da potansiyele sahip olduğunu söyledi.

Laurent, “Sayın Erdoğan, şu anda dünyanın en iyileri arasında yer alan bir silah sanayisi geliştirdi. NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg de Türkiye’nin ortaya koyduklarını derin takdirle karşıladığını dile getirdi. Türkiye’nin büyük potansiyeli var. Türkiye aynı zamanda bize kendimizi nasıl geliştirebileceğimizi de gösterebilecek bir ülke. Avrupa’nın diğer ülkelerden öğreneceği şey olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.

Türkiye’yi 2013-2017 yıllarında Avrupa Bölgeler Meclisi (AER) Başkanlığını yürüten, AER Onursal Başkanı ve Yönetim Kurulu üyesi Dr. Hande Özsan Bozatlı sayesinde daha yakından tanıdığını dile getiren Prens Laurent, “Son derece yetkin, vizyon sahibi bir tıp doktoru olan Bozatlı ile tanıştım ve anlattıklarından son derece etkilendim” dedi.

“Türkiye’ye her zaman derin bir ilgim ve saygım vardı”

Prens Laurent, Türkiye’yi daha önce çok kez ziyaret ettiğini vurgulayarak, “Asya ile Avrupa arasında köprü konumunda olması ve jeopolitik konumundan dolayı Türkiye’ye her zaman daha derin bir ilgim ve saygım vardı. Harika bir ulus” ifadesini kullandı.

Türkiye’nin önemli jeopolitik konuma sahip ve gelişmeye açık bir ülke olduğunu anlatan Prens Laurent, “İnsanlar çok çalışkan, bunu herkes bilir. Türkiye’de çok donanımlı mühendisleriniz var. Yollarınızın durumuna bakarsanız, bizim Avrupa’da sahip olduklarımızdan çok daha iyi yollara sahipsiniz.” dedi.

Cengiz Han Erdoğan

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.