WOTTV E-DERGİ
DOLAR 32,5218 -0.08%
EURO 35,0240 0.43%
ALTIN 2.429,480,27
BITCOIN 2064161-4,46%
  • Hamburger 3
Bulgar sınırında tır kuyruğu

Bulgar sınırında tır kuyruğu

Bulgar sınırında tır kuyruğu... Bulgaristan'ın sistem güncellemesi sebebiyle sürücüler, Edirne’nin Kapıkule ve Hamzabeyli sınır kapılarında günlerce bekliyor.

6 Eylül 2023 13:37
Bulgar sınırında tır kuyruğu
0

BEĞENDİM

Bulgar sınırında tır kuyruğu… Bulgaristan’ın sistem güncellemesi sebebiyle sürücüler, sınır kapılarında günlerce bekliyor.

Bulgaristan gümrük yük taşımacılık sistemi güncellemesi süresinin başlaması ve yaklaşık 10 günü geçmesine rağmen halen işlemlerin bitmemesi sebebiyle tır sürücüleri sınır kapılarında günlerce beklemek zorunda kaldı. Sigorta teminat şirketlerinin Bulgaristan ile uyumsuz çalışması ve Avrupa Birliği’nin tamamında geçerli olan EORİ numaralarının yenilenme sürelerinin uzaması nedeniyle tır sürücüleri yaşanan duruma tepki gösterdi. Tır sürücüleri, kilometrelerce uzayan kuyrukların sona ermesi için yetkililerin çözüm bulmasını bekliyor.

15 kilometrelik tır kuyruğu

Transport Dünyası Uluslararası Şoförler Derneği Başkanı Hakan Yücel, Bulgaristan gümrüklerinde 10 günden beri yaşanan sistem güncelleme sıkıntısı sebebiyle mağdur olduklarını ifade ederek, “Burada uzun süre beklemeler ve 15 kilometrelere uzayan kuyruklar nedeniyle sıkıntılar yaşıyoruz. Gümrük İşletme Müdürlüğü parkına girmemiz itibarıyla 48 saat sonra çıkış veriyor. Yükler zamanında yerine yetişemiyor. İnsanlar burada mağdur oluyor ve yükler zamanında gitmediği için diğer ülkelerde cezalara maruz kalıyoruz.

Çile 10 gündür sürüyor

Şoförlerin bir an önce gidip gelmesi gerekiyor ki evlerine ekmek parası götürebilsin. Bulgaristan, gümrüğünde 10 günden beri bir sistem güncellemesi yapamıyorsa yazıklar olsun. Yol boyunca ihtiyaçlarımızı hiçbir şekilde gideremiyoruz. Sürücüler burada 3 ila 4 gün aralığında bekliyor ve daha sonra yurt dışına çıkıyor. Bizim de sonuçta bir ailemiz var, evimize bir parça ekmek götürmek için uğraşıyoruz. Yetkililerden bizim sıkıntılarımızın bir önce çözüme kavuşturulmasını istiyoruz” dedi.

 

World of Türkiye

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.