WOTTV E-DERGİ
DOLAR 32,6061 0.11%
EURO 34,9720 0.27%
ALTIN 2.427,930,21
BITCOIN 2093258-3,57%
  • Hamburger 3
Çelik’ten MKYK sonrası açıklama

Çelik’ten MKYK sonrası açıklama

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Merkez Karar Yönetim Kurulu toplantısı sonrası önemli açıklamalar yaptı.

31 Ağustos 2023 15:11
Çelik’ten MKYK sonrası açıklama
0

BEĞENDİM

MKYK sonrası önemli açıklamalar… AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Merkez Karar Yönetim Kurulu MKYK toplantısı sonrası kritik açıklamalarda bulundu.

Toplantıda, AK Parti 4’üncü Olağanüstü Kongresi’nin 7 Ekim’de yapılması kararı alındı.

12 Eylül günü gerçekleştirilecek Merkez Yürütme Kurulu’nda ise, teşkilat başkanlığı tarafından 7 Ekim’de yapılacak olağanüstü kongrenin sunumu gerçekleştirilecek ve kongrenin teması oluşturulacak.

Çelik’in açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

Büyük kongre öncesi hazırlıklarımızı MKYK toplantısında gözden geçirdik. Önümüzdeki yerel seçimlere dönük olarak değerlendirmelerimizi yaptık. En önemli konulardan bir tanesi önümüzdeki yerel seçimlerdir. Cumhurbaşkanımız, hem MKYK’mıza hem teşkilatlarımıza önümüzdeki yerel seçimlere güçlü hazırlanmaları konusunda talimatlarını vermişlerdir. İstanbul ve Ankara başta olmak üzere yeni dönemde yeniden güçlü belediyecilik anlayışımızla buluşması için, Cumhur İttifakı’nın yönetimde olmadığı yerlerde bunun güçlü bir şekilde hayata geçmesi için gereken değerlendirmeleri yaptılar, gereken talimatları verdiler.

Kılıçdaroğlu’na tepki

Geçtiğimiz seçimin tartışmaları henüz bitmedi. Seçim sonucunu bütün dünya ve Türkiye net bir şekilde algılamışken algılamayan tek kişi Kemal Kılıçdaroğlu’dur. Birçok çelişkili açıklamada bulunuyor. Bu açıklamaları CHP seçmeni bile anlamlandırabilmiş değil. Bu masanın ortaklarının tek tek Kılıçdaroğlu’na yönelik ağır eleştirileri vardır. Bu masanın küçük ortakları kendileri olmazsa Kılıçdaroğlu’nun bu kadar oy alamayacağını iddia etmiştir. Kemal Kılıçdaroğlu kaybettiği seçimin sonucu tartışmaya açtığı bir noktaya getirmeye çalışmaktadır. Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendi partisinde yüksek baskılı bir tek adam rejimi kurduğu ortaya çıktı.

Bütün bu tablonun içinde kaybolmuş ve kendi partisine büyük siyasi kayıplar yaşatmış, siyasi ortaklarına ve en önemlisi milletimize yalan söylemiş. Seçimin sonuçlarını tartışmaya çalışıyor. Ortaya koyduğu bir yalan siyasetinden başka bir şey değil. İttifak ortaklarına onlardan sakladığı bir takım gerçekler olduğu ortaya çıktı. CHP yönetimine niçin gizli ortaklıklara girdiğine yönelik hesap vermesi gerekirken, vermiyor. Bu, Yassıada zihniyetidir. Seçim sonuçlarını tanımayarak geçmişte seçim sonuçlarını sabote ediyorlardı.

Tabi ki demokrasimizi savunacağız, sivil siyaseti savunacağız. Siyaset, siyasetin dışından çok saldırıya uğramıştır ama şimdi Kılıçdaroğlu siyasetin içinden biri olarak geçmişteki vesayetin taşıyıcısı olmuştur. Hiç kimse seçim sonuçlarının meşruiyetini tartışmaya açamaz.

Deprem bölgesi

Deprem bölgesi her zaman gündemimizde. Her türlü konuyu yakından takip ediyoruz. Cumhurbaşkanımızın iradesi devrededir.

Karadeniz Tahıl Girimi

Cumhurbaşkanımızın Soçi ziyareti olacak. Tahıl koridoru konusunda yeni gelişmeler olacak.

KKTC-BM krizi

KKTC’de bir kriz yaşandı. AK Parti MKYK’sında bir kez daha KKTC’ye desteğimizi ifade ediyoruz.

Bahçeli-Akşener ‘çağrı’ tartışması

Sayın Bahçeli Cumhur İttifakının birlik ve beraberliğinin altını çizmiştir. Buradan bir kez daha teşekkür ediyorum. Bunu bizim de son derece kıymetli bulduğumuzu ifade ediyorum. Cumhurbaşkanlığı yardımcılığı karşılığında altılı masa kuranlar bugün tek başına hareket ediyor. Milletimizin huzurunda özeleştiri yapmak yerine çıkıp biz olmasaydık CHP bu kadar oy alamazdı. İkinci bir şey söylüyor bu partiler, kendi başlarına hareket edeceklerini söylüyorlar.

Millete dönük bir saygısızlık varsa bu bizi ilgilendiriyor. (Akşener’in ‘ittifaksız seçimlere gidelim’ çağrısı) Bunun ciddiye alınacak bir tarafı kalmamıştır. Cumhur ittifakı birlik ve beraberlik içerisinde yoluna devam etmektedir.

World of Türkiye

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.