WOTTV E-DERGİ
DOLAR 32,2597 -0.16%
EURO 35,1600 0.53%
ALTIN 2.398,56-0,67
BITCOIN 21801150,01%
Cevdet Yılmaz’dan İhracatçılara Tebrik

Cevdet Yılmaz’dan İhracatçılara Tebrik

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, İhracatın Şampiyonları Ödül Töreni’nde ödül alan ihracatçı firmaları tebrik etti.

8 Haziran 2024 17:30
Cevdet Yılmaz’dan İhracatçılara Tebrik
0

BEĞENDİM

Cevdet Yılmaz, “Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) 31. Olağan Genel Kurulu’nu ve İhracatın Şampiyonları Ödül Töreni’nde ödül alan ihracatçı firmalarımızı tebrik ediyorum” dedi.

Yılmaz’ın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım şu şekilde:

“Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) 31. Olağan Genel Kurulu’nu ve İhracatın Şampiyonları Ödül Töreni’nde ödül alan ihracatçı firmalarımızı tebrik ediyorum.

Yurtdışı talebin zayıf seyrettiği bir döneme rağmen, mal ve hizmet ihracatçılarımızın yüksek performansıyla 2024 yılında cari açığın yüzde 2,5’un altına inmesini bekliyoruz.

Orta Vadeli Program ve 12. Kalkınma Planımız çerçevesinde, katma değeri yüksek üretim ve ihracat odaklı politikalarımızı hayata geçirmeye devam edeceğiz.

Programımızın ilk yılı bütçe ve dış denge bakımından başarılı bir şekilde tamamlandı. “Geçiş süreci” ile oluşturduğumuz sağlam zeminde dezenflasyon dönemine giriyoruz.

Para ve maliye politikaları ile yapısal reform gündemimizi bütüncül bir çerçevede planladık ve etkin bir koordinasyon içinde kararlılıkla uyguluyoruz.

Üretim ve ihracat odaklı dengeli büyüme ile dezenflasyon sürecine destek olmayı sürdüreceğiz.”

Cengiz Han Erdoğan

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.