WOTTV E-DERGİ
DOLAR 32,2933 -0.05%
EURO 35,1588 0.56%
ALTIN 2.406,40-0,35
BITCOIN 21859090,10%
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan AB’ye mesaj!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan AB’ye mesaj!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, G20 Zirvesi'nin ardından önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Avrupa Birliği ile ilgili yönetilen soruyu "Bizi 50 yıldır AB üyesi ülkeler oyalamıştır, bugün de oyalamaya devam ediyor." sözleriyle yanıtladı.

11 Eylül 2023 10:12
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan AB’ye mesaj!
0

BEĞENDİM

Cumhurbaşkanı Erdoğan, G20 Zirvesi’nin ardından önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Avrupa Birliği ile ilgili yönetilen soruyu “Bizi 50 yıldır AB üyesi ülkeler oyalamıştır, bugün de oyalamaya devam ediyor.” sözleriyle yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hindistan’da G20 Zirvesi’ne katıldı. Erdoğan, zirvenin ardından açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sorulan sorulardan biri de Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel ile görüşmesi oldu.

Türkiye’nin AB süreci

“Türkiye’nin AB sürecine ilişkin Michel ile görüştünüz mü?” sorusunu cevaplayan Erdoğan, “Michel’in tek başına karar verme yetkisi yok. Bizi 50 yıldır AB üyesi ülkeler hep oyalamıştır, bugün de oyalıyorlar. Oyalasalar da oyalamasalar da Türkiye Türkiye’dir, biz yolumuza devam ederiz.” dedi.

Bizi 50 yıldır AB üyesi ülkeler hep oyalamıştır, bugün de oyalıyorlar. Oyalasalar da oyalamasalar da Türkiye Türkiye’dir, biz yolumuza devam ederiz.

Erdoğan – Michel görüşmesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada birçok kritik temaslarda bulunurken görüştüğü isimlerden biri de Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel oldu.

Görüşmede, Türkiye-AB ilişkileri, Türkiye’nin AB’ye tam üyeliği için yapılacak hamleler, bölgesel ve küresel konular masaya yatırıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, MİT Başkanı İbrahim Kalın ve Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun da eşlik etti.

Erdoğan, zirvenin ardından yurda döndü.

World of Türkiye

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.