WOTTV E-DERGİ
DOLAR 32,2065 0.01%
EURO 35,0893 0.21%
ALTIN 2.522,380,88
BITCOIN 2155709-0,18%
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan emeklilere banka promosyonu müjdesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan emeklilere banka promosyonu müjdesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kayseri mitinginde konuştu. Erdoğan, emeklilere banka promosyonlarının kamu bankalarında 8 bin lira ile 12 bin lira arasında belirlendiğini belirterek, diğer bankalara da çağrıda bulundu.

21 Mart 2024 14:22
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan emeklilere banka promosyonu müjdesi
0

BEĞENDİM

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kayseri mitinginde konuştu. Erdoğan, “Kamu bankalarımız bu yılki promosyon ödemesi miktarlarını alınan aylığa göre 8 bin lira ile 12 bin lira arasında belirledi. Diğer bankaların da bu rakamların altında kalmayacak şekilde promosyon ödemeleri yapacağına inanıyorum. Banka protokolleri yürürlüğe girince emeklilerimiz bu ödemeleri alabilecekler. Yeni rakamların hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Erdoğan, “Bay Kemal’in vizyonsuzluğundan daha çapsızları başımıza musallat oldu. Muhalefetin çapı ve kalitesi konusunda ülkemiz böyle bir kısır döngüye girdi. Böyle giderse 31 Mart’tan sonra muhalefette yeni bir meydan muharebesi yaşanır” diye konuştu.

Erdoğan’ın açıklamaları:

“Tüm milletimizin, tüm kardeşlerimizin Nevruz Bayramını tebrik ediyorum. Kayseri’de bugün bir kez daha sizlerle olmaktan büyük bir memnuniyet duyuyorum. Şehirler içinde Kayseri’nin özel bir yeri var. Burası halk ve Hakk aşıklarının şehri. Konumuyla, önemiyle, yetiştirdiği büyüklerle dünyada eşi bulunmayan Kayseri ile iftihar ediyorum.

Kayseri 14-28 Mayıs seçimlerinde ahde vefasını gösterdi. Milletvekilliğinde yüzde 65’i aşkın, Cumhurbaşkanlığı’nda yüzde 68’i bulan destek için her birinize şükranlarımı sunuyorum. Mayıs seçimleri milleti ötekileştirmeye hazır bir zihniyetin pusuda beklediğini gösterdi. İnşallah 31 Mart’ta bu destanı çok daha ileriye taşıyarak demokrasi safımızı biraz daha sıklaştıracağız. Kayseri vesayetten kumpasçılara, terör örgütlerinden darbecilere kadar verdiğimiz her mücadelede yanımızda yer aldı. 2023 hedeflerini de birlikte hayata geçirdik. Şimdi de Türkiye Yüzyılı’nın inşasını birlikte gerçekleştirmek istiyoruz.

Emniyetten bir rakam alayım dedim. Bugünkü toplantıda karşımda 75 bin katılım var. Ben biliyorum. Siz diyeceksiniz ki bu da yetmez. Çünkü biz bu meydanda 100 binleri bulduk. Şimdi yerel yönetim seçimine gidiyoruz. 9 günümüz var. Bu 9 günde Kayseri’de ana kademe, durmak yok yola devam. Kadın kolları durmak yok, yola devam. Gençler durmak yok, yola devam.

Anadolu’nun ortasında bir sanayi, ticaret, tarım vahası kurmayı başaran Kayserili kardeşlerim pek çok şehrimize de ilham kaynağı oldu. Bugün insanlarımız ticaret için dünyanın dört bir yanını arşınlıyorsa bunda Kayseri’nin büyük payı vardır.

Bir yandan asırlık ihmallerle biriken altyapı eksiklerini tamamladık. Diğer yandan hak ve özgürlük özlemleri ile milletimizi buluşturduk. Biz çalıştıkça rabbimiz de bereketini verdi. Türkiye’yi 21 yılda 3 kat büyütmeyi başardık. Amacımız önümüzdeki dönemde ülkemizi iki kat daha büyüterek dünyanın en güçlü ekonomileri arasında hak ettiği yere çıkarmaktır. Bunu yapacak birikime, dirayete, azme sahibiz. Sadece biraz daha çok çalışarak sabırlı olmamız gerekiyor.

Hayat dikensiz bir gül bahçesi değil. İnsanın olduğu gibi milletlerin de önüne inişler çıkışlar, fırsatlar ve tehditler çıkabiliyor. Son dönemde milletçe başımıza gelen felaketlerden en büyüğü 6 Şubat depremleriydi. Bu depremler Kayserimizin de bir bölümünü etkiledi. Şehrimizde can kaybı olmadı ama yıkılan binalarımız vardı. İnşasını tamamlayıp hak sahiplerine teslim ettiğimiz konut sayısı 80 bine yaklaştı. Yıl sonuna kadar bu rakamı 200 bine tamamlıyoruz. Caddeleri ile meydanları ile tarihi mekanları ile deprem şehirlerimizi Türkiye Yüzyılı’na hazırlayacak şekilde ihya ediyoruz.

Bu arada en büyük mücadeleyi hayat pahalılığını köpürten anlayışa karşı veriyoruz. Gelirleri yüksek enflasyon karşısında korumakta kararlıyız. Bu mücadeleyi mutlaka başarıya ulaştıracağız. Bunu da yalan yanlış rakamlarla değil. Çalışarak yapacağız. Yılın ikinci yarısında enflasyon hızlı düşüşe geçecek. Bütçe üzerindeki yük hafifledikçe insanımızın refah seviyesini eskisinin de üzerine çıkartacağız.

“EMEKLİYE 8-12 BİN TL BANKA PROMOSYONU”

Kamu bankalarımız bu yılki promosyon ödemesi miktarlarını alınan aylığa göre 8 bin lira ile 12 bin lira arasında belirledi. Diğer bankaların da bu rakamların altında kalmayacak şekilde promosyon ödemeleri yapacağına inanıyorum. Banka protokolleri yürürlüğe girince emeklilerimiz bu ödemeleri alabilecekler. Yeni rakamların hayırlı olmasını diliyorum.

“31 MART’TAN SONRA MUHALEFETTE YENİ BİR MEYDAN MUHAREBESİ YAŞANIR”

Karşımızda projesi olmamakla, yol yapamamakla, köprü inşa etmemekle övünen bir zihniyet var. Türkiye eser ve hizmet siyasetinden sonra yeni bir siyaset anlayışı ile karşı karşıyadır. Bunun adı zübük siyasetidir. Herkese duymak istediğini söyleyen ama kendi ihtirasları dışında hiçbir şeyle ilgilenmeyen bu zihniyet ülkemizin en büyük talihsizliği. Bay Kemal’in vizyonsuzluğundan daha çapsızları başımıza musallat oldu. Muhalefetin çapı ve kalitesi konusunda ülkemiz böyle bir kısır döngüye girdi. Böyle giderse 31 Mart’tan sonra muhalefette yeni bir meydan muharebesi yaşanır. İnşallah bu sefer gelenin gideni aratmadığı bir tablo ile karşılaşırız. Önce 31 Mart’taki dersi sağlam tutmak gerekir. 31 Mart’ta bunlara gittikleri yolun yol olmadığını göstermemiz lazım.

Netanyahu denen malum kişiyi rabbimize havale ediyoruz. Rabbimiz kahru perişan eylesin.”

World of Türkiye

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.