WOTTV E-DERGİ
DOLAR 32,2988 0.23%
EURO 34,9438 0.26%
ALTIN 2.411,94-0,38
BITCOIN 2189906-0,90%
Cumhurbaşkanı Erdoğan’la Haftaya Görüşmeyi Planlıyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan’la Haftaya Görüşmeyi Planlıyoruz

CHP Genel Başkanı Özel, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmesine ilişkin, "Sayın Cumhurbaşkanımızla önümüzdeki hafta görüşmeyi planlıyoruz kendilerinden randevuyu talep edeceğiz." dedi.

23 Nisan 2024 16:38
Cumhurbaşkanı Erdoğan’la Haftaya Görüşmeyi Planlıyoruz
0

BEĞENDİM

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, katıldığı Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu Özel Gündemli Toplantı’nın ardından basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmesine ilişkin, “Sayın Cumhurbaşkanımızla önümüzdeki hafta görüşmeyi planlıyoruz kendilerinden randevuyu talep edeceğiz.” dedi.

Cumhurbaşkanının yeni Anayasa hakkındaki açıklamalarının sorulması üzerine Özel, “Anayasayı değiştirelim demesi için birisinin, değiştireceğiniz anayasaya uymak için değiştireceksiniz değil mi? Uymamak için değiştirilir mi? Önce uyduğunuzu görmemiz lazım. AİHM kararlarına uymamak, AYM kararlarına uymamak, birinci derece mahkemesini ezdirmek Meclis’e AYM kararı hilafında buyruk yollamak onu uygulatmak.. Anayasa ayaklar altında ikimiz de gündemlerimizi konuşacağız ama bir şey uymamak için değiştirilmez önce mevcudu uygulayın onu görelim.” açıklamasında bulundu.

Cengiz Han Erdoğan

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.