WOTTV E-DERGİ
DOLAR 32,2887 0.17%
EURO 34,9592 0.2%
ALTIN 2.415,77-0,22
BITCOIN 2190456-1,08%
DEM Partisi kapatılıyor mu? DEM Parti kapatılması konusunda Bakan Tunç açıklaması ne oldu,ne dedi?
  • World of Türkiye
  • Siyaset
  • DEM Partisi kapatılıyor mu? DEM Parti kapatılması konusunda Bakan Tunç açıklaması ne oldu,ne dedi?

DEM Partisi kapatılıyor mu? DEM Parti kapatılması konusunda Bakan Tunç açıklaması ne oldu,ne dedi?

ADALET Bakanı Yılmaz Tunç, "DEM Partisi terörle arasına mesafe koyamazsa, özellikle teröre karşı tavır almak istemezse, terörü destekleyen bir takım faaliyetlerde bulunmak istemezse bu kaçınılmaz olacaktır."

24 Nisan 2024 11:22
DEM Partisi kapatılıyor mu? DEM Parti kapatılması konusunda Bakan Tunç açıklaması ne oldu,ne dedi?
0

BEĞENDİM

TBMM’de açılışın 104’üncü yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında resepsiyon düzenlendi. Burada konuşan Tunç, Demokrat Parti’nin kapanıp kapanmayacağı konusunda da bilgi verdi.

Dem Parti Kapanacak Mı?

Bakan Tunç, yeni yargı paketinin hangi aşamaya geldiği sorulduğunda, “9’uncu yargı paketiyle ilgili çalışmalarımızı bitireceğiz. Daha sonra çalışma planını milletvekillerimizin takdirine sunacağız. Bildiğiniz gibi bölüştük. 8’inci yargı paketinin içinde yer alan 9’uncu yargı paketi ikiye bölündü.” “Toplumda 9’uncu yargı paketinde bazı düzenlemeler vardı” dedi.

Bakan Dem Partisinin Kapatılması Hakkında Neler Söyledi?

Bakan Tunç, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin DEM’e ilişkin yaptığı kapanış çağrısının sorulması üzerine, “Kanunda uygun ortam yok. Kanun, yetkili makamlar gereğini yapacak. Önce HDP, şimdi DEM, DEM ile” dedi. Terör örgütü.” Mesafesini koruyamamış, eylemlerini destekleyen açıklamaları ve uygulamaları olmuştu. Eğer DEM Partisi terörle arasına mesafe koyamazsa, teröre karşı tavır almak istemezse, terörü destekleyen bazı faaliyetlerde bulunursa bu, tüm demokratik hukuk devletlerinde kaçınılmaz olarak olacaktır” dedi.

İlknur Şayir

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.