WOTTV E-DERGİ
DOLAR 32,5670 0.05%
EURO 35,0410 0.48%
ALTIN 2.423,740,04
BITCOIN 2095894-4,00%
  • Hamburger 3
Denizde av sezonu başladı: Vira Bismillah!

Denizde av sezonu başladı: Vira Bismillah!

Denizlerde av sezonu Vira Bismillah diyerek açıldı. 15 Nisan'da başlayan yasak 1 Eylül tarihinde sona erdi. Av sezonu açılış programına Cumhurbaşkanı Erdoğan da katıldı. 

1 Eylül 2023 10:55
Denizde av sezonu başladı: Vira Bismillah!
0

BEĞENDİM

Denizlerde av sezonu Vira Bismillah diyerek açıldı. 15 Nisan’da başlayan yasak 1 Eylül tarihinde sona erdi. Av sezonu açılış programına Cumhurbaşkanı Erdoğan da katıldı.

4 buçuk ay süren yasak sonrasında atılan ilk ağlar balıkla doldu. Balıkçıların avdan dönüşüyle Gürpınar Balık Hali’nde hareketlilik yaşandı. Kasalara alınan balıklar mezat usulü satışa çıkarıldı.

2023-2024 su ürünleri av sezonu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı açılış programı ile başladı.

Halde yoğunluk yaşandı

15 Nisan’da gırgır ve trol yöntemiyle yapılan balık avcılığına ara verilmişti. 1 Eylül itibariyle Marmara, Ege ve Karadeniz de av yasağı sona ererken Akdeniz de yasak 16 Eylül’de kalkıyor.

Verilen 4 buçuk aylık aranın ardından Poyrazköy’de düzenlenen su ürünleri av sezonu açılış programı sonrası denize açılan balıkçılar ağlarını denize bıraktı.

Sezonun ilk balıklarını alarak müşterilerine satmak isteyen balıkçı esnafı halde yoğunluk oluşturdu.

Hamsinin kasası 2500 TL

Balıkçılar ilk avda daha çok İstavrit ve Hamsi’nin yakalandığını söylerken havaların soğumasıyla diğer balıklarında çoğalacağını söyledi.

Hamsinin kasası ise 2 bin 500 liradan alıcı buldu.

Erdoğan sevdiği balığı söyledi

Cumhurbaşkanı Erdoğan katıldığı açılış programı sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Sevdiği balık sorulan Erdoğan, muhabirle şakalaşarak “Hamsi” cevabını verdi. Ardından “Kalkanı severim” diyerek soruyu yanıtladı.

 

World of Türkiye

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.